Anastasia Soare to żywa legenda, jeśli o stylizację brwi chodzi. Swoje łuki regulują w jej salonie takie gwiazdy jak Madonna, Victoria Beckham czy Oprah Winfrey. Anastasia posiada też własną linię kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji, z której produkty sprzedają się wprost rewelacyjnie.

Spytana o sekret pięknych brwi, Soare odpowiedziała, że kobiety powinny przede wszystkim przestać przesadzać z ich wyrywaniem. Stylistka zauważyła bowiem, że mnóstwo kobiet próbuje na siłę nadam swoim brwiom kształt wygiętych łuków, co często skutkuje karykaturalnym efektem.

– Kobiety robią cały szereg dziwnych rzeczy z brwiami. Próbują na przykład nadać im kształt wysokiego łuku, aby zrobić sobie optyczny lifting twarzy. To błąd! Twoje brwi są naturalną ramką dla twojej twarzy i kiedy zmieniasz na siłę ich kształt, możesz zaburzyć proporcje i sprawić, że inne części twarzy będą wyglądały niekorzystnie i nieproporcjonalnie.

Nie słuchaj też nikogo, kto usiłuje ci wmówić, że jakiś konkretny kształt brwi jest akurat modny i powinnaś sobie taki nadać. Zawsze kieruj się swoim naturalnym kształtem brwi i kości łuku brwiowego.

A jakie brwi najbardziej podobają się Anastasii?

– Pełniejsze, coś jak Sophia Loren, ale z drugiej strony nie zbyt przerysowane. Naturalnie ukształtowane, zadbane i odpowiednio podkreślone brwi zawsze będą modne – przekonuje.