W ostatnim czasie Instagram zalały zdjęcia obłędnego manicure’u z cudownym efektem różowego kwarcu. Na paznokciach wygląda tak, jakby był niesamowicie misternym i pracochłonnym dziełem, jednak, jak się okazuje, jego wykonanie nie jest aż takie trudne. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości i skupienia i takie cudo możecie wyczarować we własnym domu! W kwarcowym manicure najlepsze jest to, że nie potrzebujecie wielu profesjonalnych akcesoriów. Co prawda istnieją też metody z użyciem lakierów hybrydowych utrwalanych lampą, ale my pokażemy Wam, jak wykonać kwarcowy manicure, jeżeli nie macie w domu ani jednego, ani drugiego.

Do wykonania kwarcowego manicure potrzebujecie tylko czterech rzeczy:

1. Jasnoróżowy lakier do paznokci

Doskonale sprawdzi się do tego bardzo trwały lakier Douglas Long Stay w kolorze Easy Does It. Aby uzyskać pełne krycie, należy nałożyć dwie warstwy, nam jednak zależy na lekko przeźroczystym efekcie – zupełnie jak w naturalnym kwarcu.

2. Biały lakier do paznokci

My polecamy lakier Inglot nr 038. Bardzo lubimy lakiery tej marki, bo są mocno napigmentowane i pozwolą na stworzenie na tyle wyraźnego rysunku, że będzie on widoczny pod drugą warstwą różowego lakieru.

3. Pędzelek do manicure średniej grubości

4. Cienki pędzelek

Jak wykonać manicure kwarcowy – instrukcja krok po kroku

1. Najpierw równomiernie rozprowadź na paznokciu różowy lakier.
2. Następnie za pomocą białego lakieru narysuj kilka nieregularnych linii, które będą bazą do stworzenia kwarcowego rysunku.
3. Zanim biały lakier wyschnie, za pomocą pędzelka do paznokci bardzo delikatnie rozprowadź go miejscami tak, aby kreski subtelnie wtopiły się w różowy lakier.
4. Na koniec nałóż drugą warstwę, aby wykończyć manicure i nadać rysunkowi finalny efekt naturalnego kwarcu.

Gotowe!

Podrzucamy też krótkie video, w którym pokazane są wszystkie etapy wykonania kwarcowego manicure przy użyciu dwóch lakierów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#rosequartznails

Post udostępniony przez HILARY DAWN HERRERA (@hilarydawnherrera)

Jeżeli zależy wam na bardziej urozmaiconym efekcie, kwarcowy rysunek na paznokciach możecie uzupełnić innym kolorem, na przykład jasnoszarym. Inną opcją jest zostawienie niektórych paznokci bez efektu kwarcu. Manicure możecie też wzbogacić dowolnymi błyskotkami – efekt glamour gwarantowany, a ograniczeniem jest tylko wasza wyobraźnia!

I jak, spróbujecie zrobić go samodzielnie w domu? A może już opanowałyście tę sztukę do perfekcji? Jeżeli tak, to koniecznie podzielcie się z nami efektami!

Materiał powstał we współpracy z douglas.pl