Przepis na piękno nie zawsze był tak łatwo dostępny jak współcześnie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rynek kosmetyczny nie obfitował w różnorodne kosmetyki, dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry. Na przestrzeni lat wszystko się zmieniło, jednak sięgnięcie do prostoty i minimalizmu, który dominował jeszcze w ubiegłym wieku jest obecne również dziś.

Skóra pod oczami kocha zimno!

Portal Image postanowił odnowić recepty na piękno, z których kilkanaście lat temu korzystały kobiety na całym świecie. Opublikowany przepis pochodzi z 1975 roku. Dotyczy on prostego zabiegu na twarz, który pomoże odzyskać blask i poprawi nawilżenie skóry. Oto on:

Wlej do dużego garnka 3 litry wody i dodaj do środka mieszankę ziół. Możesz wykorzystać rozmaryn, który działa antyseptycznie oraz miętę, dzięki której głęboko oczyścisz skórę. Kiedy całość się zagotuje przelej mieszankę do naczynia.

Przed przystąpieniem do kąpieli parowej, zrób dokładny demakijaż. Następnie pochyl się nad gorącą cieczą zachowując bezpieczną odległość (około 30 cm) i nakryj głowę ręcznikiem. Po odczekaniu kilku minut ściągnij ręcznik.

Wiesz jak pozbyć się cellulitu i problemów z cerą w 5 minut? Azjatki wiedzą!

Kąpiele parowe to doskonały sposób na dokładne oczyszczenie skóry, odblokowanie porów i pobudzenie mikrokrążenia.

Następnie przykryj twarz suchym ręcznikiem, by osuszyć skórę, a potem przetrzyj skórę tonikiem.

Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu. Wklep go delikatnie opuszkami palców w miękką i lekko wilgotną skórę twarzy.