Brwi to oprawa dla oczu. Wielu wizażystów podkreśla, jak bardzo ważne dla całego makijażu są właśnie brwi. To one przesądzają o charakterze makijażu oraz naszej mimice. Dzięki nim jesteśmy w stanie oddać nasze emocje. W zależności od grubości, nasz look może być łagodny i dziewczęcy, lub mocny i buntowniczy. Jednak zadbać o idealne brwi?

Perfekcyjne brwi? Nowość od Benefit zrewolucjonizuje nasze kosmetyczki!

Idealne brwi na przestrzeni czasu

Niegdyś modne były bardzo cieniutkie brwi. Te grube wydawały się nieatrakcyjne i niemodne. Gdy trendy w makijażu się zmieniły, wiele z nas napotkało pewien problem… Mianowicie trudno jest ponownie zapuścić brwi, aby były mocne i gęste. Jest na to kilka prostych sposobów, które warto wypróbować. Najprostszym z nich jest smarowanie włosków olejem rycynowym, który przyśpiesza porost. Jest to metoda, którą stosowały jeszcze nasze babcie. Jednak są też inne równie skuteczne sposoby, które mogą być stosowane równolegle do oleju rycynowego. Jednym z takich przepisów jest odżywka z kozieradki. Koniecznie ją wypróbuj, jeśli również masz problem z zapuszczeniem włosków. Idealne brwi przestaną być problemem!

W taki sposób nigdy nie malowałaś brwi! To hit z Tik Toka, który musisz wypróbować

Odżywka z kozieradki

Przygotowanie odżywki z kozieradki jest banalnie proste. Wystarczy, że łyżeczkę nasion zanurzysz w wodzie na przynajmniej pięć godzin. Namoczone nasiona rozdrobnij na pastę, do której dodaj odrobinę oleju kokosowego lub migdałowego. Pamiętaj, że kosmetyk musi mieć gęstą konsystencję pasty. Nie rozwadniaj go! Pastę nałóż na brwi i pozostaw na całą noc. Rano zmyj ciepłą wodą. Aby uzyskać najlepsze efekty, stosuj pastę dwa razy w tygodniu. Po okresie dwóch miesięcy regularnego nakładania kosmetyku powinnaś dostrzec wyraźne efekty. Włoski powinny odrosnąć grube i silne. Idealne brwi gotowe! Wypróbuj koniecznie – ten przepis naprawdę działa!