Ochrona przeciwsłoneczna to obowiązkowy punkt pielęgnacji. W szczególności, gdy na horyzoncie pojawiają się upalne dni, kremy i balasmy z filtrem są nieodłącznym elementem codzienności. Kosmetyki te pomagają zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Konsekwencjami pominięcia zastosowania produktów ochronnych są pojawiające się przebarwienia, oparzenia, a nawet choroby skóry. Często jednak zdarza się tak, że nawet jeśli nałożymy pierwszą warstwę kosmetyku, zapominamy o ponownej aplikacji. Rozwiązaniem tego problemu mogą być naklejki wykrywające promienie słoneczne.

Co na oparzenia słoneczne? Mleczna kąpiel, która złagodzi nadmiar słońca

Jak działa naklejka wykrywająca promienie słoneczne?

Za ten przełomowy sposób przypominania o ochronie przeciwsłonecznej odpowiedzialna jest kanadyjska firma. SPOTMYUV to pierwsza na świecie sprawdzona klinicznie naklejka wykrywająca promieniowanie UV. Dostarcza ona spersonalizowane przypomnienie, kiedy należy ponownie nałożyć filtr przeciwsłoneczny. Opatentowana przez SPOTMYUV technologia naśladująca skórę Dermatrue współdziała z filtrem przeciwsłonecznym.

Sposób działania jest banalnie prosty. Wystarczy nakleić naklejkę i pokryć skórę warstwą balsamu z filtrem przeciwsłonecznym. Na początku jest ona przezroczysta, co jest sygnałem, że kosmetyk działa. Kiedy jednak filtr przestanie działać, SPOTMYUV® ponownie zmieni kolor na fioletowy, przypominając o ponownym nałożeniu kremu przeciwsłonecznego. Najklejki są wodoodporne oraz hipoalergiczne. Niestety produkt nie jest jeszcze dostępny na polskim rynku.