Przebarwienia skóry to powszechna dolegliwość, z którą zmaga się wiele z nas. Naturalnym barwnikiem, który określa jej kolor jest melanina. Miejscowe plamki w kolorze brunatnym to dosyć kłopotliwa dolegliwość. W szczególności, kiedy pojawiają się one w rejonie ust. Sprawdź kilka naturalnych sposobów, które pozwolą Ci pozbyć się kłopotów.

Maseczka, która ukoi Twoją suchą skórę, złagodzi podrażnienia i zrelaksuje zmęczoną cerę

Naturalne sposoby na przebarwienia skóry

Sok z cytryny

Kwas cytrynowy jest jednym z głównych sposobów na ciemniejsze plamy. Przeciwdziała powstawaniu przebarwień. To dobrze znany środek na rozjaśnienie skóry. Najlepiej pokroić cytrynę na połówki, a następnie wycisnąć sok i zmieszać go z odrobiną wody. Tak przygotowany roztwór wystarczy już nanieść na płatek kosmetyczny i przyłożyć go na obszar skóry dotknięty zmianami. Można wykonać delikatny masaż, a po upływie 10-15 zmyć całość letnią wodą.

Peeling owsiany

Owsianka dotychczas kojarzyła Ci się z lekkim śniadaniem? Nic bardziej mylnego. To kolejny naturalny sposób, by uzyskać jaśniejszą cerę. Ułatwia wyrównanie koloru skóry, a ponadto złuszcza martwy naskórek. Do przygotowania peelingu potrzebujesz owsianki, soku pomidorowego i oliwy z oliwek. Całą miksturę nałóż na skórę i pozostaw na kilka minut. Na końcu spłucz zimną wodą.

Papaja

Tym razem maska na twarz z surowej papai, która posiada mnóstwo witaminy A i C. Dzięki niej obszar wokół ust staje się równy i lekki. Zrób pastę z papai i wody różanej. Całość nałóż na twarz i pozostaw na 30 minut. Po upływie czasu zmyj zimną wodą.

Ziemniak

Wszelkie właściwości jakie zawiera ziemniak, pozwolą usunąć przebarwienia skóry. Szczególnie działają na cerę wrażliwą. Żeby pozbyć się dolegliwości w okolicach weź połówkę ziemniaka i wykonaj delikatny masaż okrężnymi ruchami. Po 20 minutach spłucz twarz zimną wodą.

Kurkuma

Nie tylko działa na przebarwienia skóry, ale również na drobne zmarszczki. Wymieszaj kurkumę z wodą różaną, a następnie nałóż na ciemne plamy wokół ust. Pozostaw na 10-15 minut i spłucz letnią wodą.