Trądzik najczęściej pojawia się na twarzy, a kolejne wypryski atakujące brodę, czoło i nos, powodują irytację i zaniepokojenie. Ale oprócz tego, jest jeszcze jedno miejsce, gdzie istnieje duże ryzyko wystąpienia bolesnych krost – to skóra głowy.

ZOBACZ TEŻ: TEN DODATEK DO WŁOSÓW JEST NIESAMOWICIE MODNY. TO NAJWIĘKSZY HIT 2019 ROKU?

Podobnie jak nasza cera, skóra głowy może być podatna na wiele szkodliwych czynników. Trądzik na głowie może być spowodowany zapaleniem mieszków włosowych. Taka sytuacja występuje wtedy, gdy zostaną one zatkane łojem lub resztkami kosmetyków.

Trądzik skóry głowy może również wskazywać na infekcję bakteryjną. Jeśli krosty są swędzące i szybko się rozprzestrzeniają, trzeba natychmiast zwrócić się o pomoc do dermatologa, który prawdopodobnie zaleci przyjmowanie antybiotyku.

Klucz do pozbycia się problemu leży w dobraniu odpowiednich produktów. Dermatolodzy podkreślają jak ważne jest regularne mycie włosów, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia. Jeśli masz do czynienia z łagodną odmianą trądziku, zwróć uwagę na jeden składnik, który powinien znaleźć się w szamponie. To kwas salicylowy, który złagodzi podrażnienia.

ZOBACZ TEŻ: PROSTOWNICZA NISZCZY WŁOSY? TAK, JEŚLI NIE PRZESTRZEGASZ TEJ PROSTEJ ZASADY!

Tak samo jak w przypadku wyprysków na twarzy, pryszczy na skórze głowy nie można rozdrapywać ani wyciskać. Pomóc mogą też szampony przeciwłupieżowe, które złagodzą uczucie swędzenia.

Co Wy na to?