Prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza. Oczywiście mowa tu o wyznawanych przez nas wartościach, jak i zdrowym podejściu do samej siebie. Niemniej jednak na urodę można wpływać również od wewnątrz. Suplementy diety stają się coraz bardziej popularne, jednak produktem, na którym skupia się teraz cały beauty rynek, jest proszek kolagenowy.

Czym jest kolagen?

Kolagen to składnik tkanki łącznej wytwarzany w komórkach ruchomych zwanych fibroblastami. Wzmacnia więzadła, ścięgna, stawy oraz kości. Nadaje tkance łącznej sztywną strukturę, a także wzmacnia elastyczność skóry. Te dwa ostatnie czynniki sprawiają, że kolagen jest niezbędny w walce z procesem starzenia się skóry. Niestety z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej kolagenu. Naturalna produkcja kolagenu zaczyna spadać już w wieku 25 lat!

ZOBACZ TEŻ: 5 SEKRETÓW PIĘKNEGO STARZENIA. SKÓRA POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA!

Czym jest proszek kolagenowy?

Kremy, maseczki oraz zastrzyki kolagenowe to popularne i przede wszystkim skuteczne metody walki ze starzeniem się skóry. Walka ta nie zawsze jest równa. Młodzieńczej elastyczności skóry nie da się zatrzymać na całe życie. Można jedynie nieco spowolnić proces zanikania elastyczności, dlatego tak ważna jest zarówno zewnętrzna aplikacja kolagenu, jak i konkretna dieta oraz wspomaganie jej suplementami.

Jednym z nich jest proszek kolagenowy. Docenią go kobiety, które prowadzą dynamiczny tryb życia, podróżują i przestrzegają diety niskobiałkowej. Upewnij się, że ten, który wybierasz, pochodzi z wiarygodnego źródła i zawiera niezbędną witaminę C. Stosując proszek kolagenowy regularnie, wkrótce zauważysz znaczną poprawę stanu swojej skóry.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY DOJRZAŁEJ. SKŁADNIKI WSPIERAJĄCE WALKĘ Z OZNAKAMI STARZENIA

Co o nim sądzisz?