Wokół pielęgnacji włosów narosło wiele mitów. Pozwalanie wyschnąć im naturalnie nie jest jednak jednym z nich. To dobry sposób, który chroni włosy przed szkodliwym wpływem gorącej temperatury, dzięki czemu nasze włosy są zdrowe i lśniące. I chociaż wydaje się, że to najprostsza czynność na świecie, niemal każda z nas robi to źle.

Przekonaj się, jakie błędy popełniasz.

MARZYSZ O DŁUGICH WŁOSACH? PRZESTRZEGAJ TYCH ZASAD, A OSIĄGNIESZ WYMARZONY EFEKT

Trzesz włosy ręcznikiem

Wychodzisz spod prysznica i automatycznie sięgasz po ręcznik, którym następnie gwałtownie pocierasz włosy – brzmi znajomo? Pocierając włosy ręcznikiem, plączesz je i narażasz na uszkodzenia. Zamiast tego, nałóż na włosy starą koszulkę i delikatnie dociśnij. W ten sposób zbierzesz nadmiar wody, nie uszkadzając włosów.

Nie używasz odżywki

Przed użyciem suszarki nakładasz na włosy wygładzającą odżywkę, ale pozwalając im wyschnąć naturalnie, pomijasz ten krok? To ogromny błąd. Włosy wciąż potrzebują odżywienia, ponieważ szampon spłukuje z nich naturalną warstwę tłuszczową. Rozetrzyj wiec odrobinę kosmetyku w dłoniach i delikatnie wmasuj go we włosy. dzięki temu staną się gładsze i łatwiejsze do rozczesania.

PERFEKCYJNY KOŃSKI OGON W STYLU ARIANY GRANDE? TŁUMACZYMY JAK GO WYKONAĆ.

Bawisz się włosami

Bezmyślne ugniatanie włosów w dłoniach, czy przeplatanie ich między palcami sprawi, że się niechlujnie wywiną lub nadmiernie pokręcą, a po wyschnięciu będą niemal niemożliwe do okiełznania.

Nie stylizujesz włosów

Masz falowane włosy? By ich skręt był zadowalający, musisz je wystylizować. W tym celu zwiąż jeszcze wilgotne włosy w kok lub spleć je w dwa warkocze. W ten sposób uzyskasz ładne, naturalne fale bez efektu puszenia, czy narażania ich na szkodliwe działanie lokówki.

NIE PIJ TEGO, JEŚLI CHCESZ MIEĆ PIĘKNE WŁOSY. MOŻESZ NAWET… WYŁYSIEĆ!

Kładziesz się spać z mokrymi włosami

To najczęściej popełniany błąd. Śpiąc z mokrymi włosami, prowadzimy do ich uszkodzeń, plącząc je o poduszkę. Dodatkowo mokre włosy mocno się odgniatają, przez co rano nasza fryzura wygląda fatalnie i wymaga dodatkowej stylizacji.