Każda z nas wie, że ten moment kiedyś przyjdzie. Pierwsze cienkie linie, które pojawiają się na naszej skórze to znak, że musimy nieco zmienić nasze codzienne rytuały pielęgnacyjne. Tak naprawdę to żaden problem, proces starzenia się skóry to zupełnie naturalna kolej rzeczy. A to kiedy się rozpocznie zależy w głównej mierze od kondycji naszej skóry.

Skóra każdego z nas zaczyna się starzeć już po 25 roku życia, dlatego już wtedy trzeba podejść do sprawy w profesjonalny sposób. Sytuacja trochę się komplikuje, kiedy zobaczysz, że pierwsze cienkie linie pojawiają się zaskakująco szybko…

Tak naprawdę występują dwa podstawowe typy zmarszczek. Pierwsze z nich to zmarszczki dynamiczne. Są widoczne podczas ruchów twarzy, np. drobne linie wokół oczu, kiedy się uśmiechamy. Inny, typem są zmarszczki statyczne, które pozostają na naszej twarzy, nawet wtedy, gdy nasza twarz jest w spoczynku.

ZOBACZ TEŻ: ROZWIEWAMY URODOWE WĄTPLIWOŚCI. OTO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ, BY UNIKNĄĆ WPADKI!

Drugi typ zmarszczek pojawia się po 30 roku życia, ale nie jest to regułą. Przedwcześnie pojawiające się linie statyczne nie są czymś, co chciałybyśmy widzieć w lustrze. Ale ich przyczyną może być coś innego, niż tylko starzenie się skóry. Oto kilka prawdopodobnych wyjaśnień:

Pączki, cukierki i inne smakołyki, które chowasz w swojej kuchennej szafce, niestety muszą z niej zniknąć. Dieta bogata w cukier może doprowadzić do różnego rodzaju problemów skórnych – w tym pojawienia się zmarszczek. Zamień słodkie przekąski na owoce i warzywa.

Kiedy wyruszasz na plażę, masz przy sobie tubkę z kremem przeciwsłonecznym. Bardzo dobrze! Ale czy pamiętasz o tym również podczas załatwiania kolejnych ważnych spraw, kiedy słońce praży Twoją skórę równie mocno? Te krótkie ataki mocnego nasłonecznienia skóry mogą być tym, co powoduje trwałe zmarszczki. Badania naukowe udowadniają, że to właśnie promienie słoneczne odpowiadają w 70 % za starzenie się skóry.

Jeśli nie wypijasz dostatecznej ilości wody w ciągu dnia, widmo zmarszczek będzie coraz bliżej. Picie butelki wody dziennie znaczy coś więcej niż utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Woda pozwala nam zachować młody wygląd przez odpieranie odwodnienia, które sprawia, że skóra wygląda jak papierowa, a drobne zmarszczki są bardziej widoczne.

ZOBACZ TEŻ: PIERWSZA WIZYTA U KOSMETYCZKI – CO WYBRAĆ I JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU

Wszyscy wiemy, że stres jest okropny dla naszego organizmu, a dotyczy to również naszej skóry. Wysoki poziom stresu i brak snu są śmiertelną kombinacją dla zdrowia i naszego wyglądu, a co za tym idzie również samopoczucia. Wynika to z wysokiego poziomu kortyzolu, który powoduje ogromne straty w tkance łącznej skóry. Ważne jest, by znaleźć czas dla siebie – ćwiczenia fizyczne, jogę albo medytacje. Jeśli chcesz naprawdę wypocząć, poprawić swój nastrój i zmniejszyć wygląd zmarszczek od czasu do czasu postaw na profesjonalną pielęgnację skóry i totalne odprężenie.

Tak się składa, że mamy dla Ciebie prezent, dzięki któremu możesz zafundować sobie albo najbliższym Ci osobom solidny odpoczynek, który poprawia nastrój i wygląd skóry. W najnowszym numerze magazyny JOY znajdziesz kartę podarunkową ze zniżką na wybrany zabieg upiększający.

Na karcie znajdziesz 15 zł rabatu od serwisu Zeberka.pl i magazynu Joy. Szczegóły akcji znajdziesz TUTAJ.