Czasem wydaje nam się, że pryszcze wyskakują znikąd i zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. To psuje nasz nastrój, szkodzi naszej skórze i niestety, bardzo często zabiera nam pewność siebie, dlatego nie możemy zaprzestać walk, a najlepszą porą na atak jest noc.

Nawet jeśli nie możesz sprawić, że pryszcz zniknie w ciągu tych kilku godzin, jest kilka rzeczy, które spowodują, że rano ich wygląd nie będzie tak dramatyczny.

Pierwszą rzeczą, którą musisz sobie uświadomić – więcej nie znaczy szybciej. Nie stosuj tych wszystkich trików naraz. Nie zwiększy to szans na to, że pryszcz zniknie. Bardziej prawdopodobne jest to, że po prostu zrobi to spustoszenie na Twojej twarzy i mała krosta zamieni się w dużą czerwoną plamę.

ZOBACZ TEŻ: SALMA HAYEK MA SREBRNE WŁOSY! WYGLĄDA ZJAWISKOWO!

Zanim spróbujesz któregokolwiek z tych środków na swojej twarzy, wykonaj najpierw próbę w innym miejscu na skórze, by upewnić się, że nie masz reakcji uczuleniowej.

Wybierz krem z hydrokortyzonem

Jeśli pryszcz jest czerwony i opuchnięty zaaplikuj odrobinę kremu – pomoże to zmniejszyć jego rozmiar nawet do 80% oraz zneutralizować uczucie podpuchnięcia. Pamiętaj, by zastosować go wieczorem i rano, by wzmocnić efekt. Hydrokortyzon posiada właściwości przeciwzapalne, ale należy stosować go punktowo, ponieważ używany w zbyt dużej ilości może prowadzić do pogorszenia stanu i zwiększonej liczby wyprysków.

Zmiażdżona aspiryna

Wiemy, że brzmi to trochę dziwacznie, ale ten sposób naprawdę działa (polecany również na opryszczkę). Aspiryna ma silne właściwości przeciwzapalne. Jest pochodną kwasu salicylowego i pomaga zwalczyć pryszcza, tak samo jak zwalcza ból głowy.

ZOBACZ TEŻ: DEMAKIJAŻ OCZU WPŁYWA NA STARZENIE SIĘ SKÓRY!? ZOBACZ JAK ROBIĆ TO POPRAWNIE

Olej z drzewa herbacianego

Olejek herbaciany niesamowicie oczyszcza skórę twarzy – pomaga pozbyć się wszelkich „nagłych wypadków”, takich jak: ukąszenia owadów, drobne oparzenia oraz wypryski. Wystarczy nalać kilka kropel na płatek do demakijażu i zastosować bezpośrednio na krostę.

Pomiń metodę z pastą do zębów

Wiemy, że ta metoda jest bardzo popularna ( w końcu kto nie ma w domu pasty do zębów). Trudno jest jednak przewidzieć, jak Twoja skóra zareaguje na Twoją ulubioną pastę do zębów. Niektóre z nich mogą zawierać składniki i zapachy podrażniające i uszkadzające skórę. Jeśli koniecznie chcesz wykorzystać pastę, najpierw zrób test w niewidocznym miejscu na skórze, by upewnić się, że nie dzieje się z nią nic złego.

Chociaż te zabiegi pomogą, by pryszcz był zdecydowanie mniej widoczny, to najlepsza strategią jest zapobieganie. Wiemy, że łatwo jest o tym mówić, ale pamiętając o kilku prostych rzeczach (zmycie makijażu przed snem, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, zaprzestanie wyciskania pryszczy) możesz zmniejszyć ryzyko ich powstawania.

Co Wy na to?