Chyba każdą z nas spotkała sytuacja, w której zakupione kosmetyki wywołały reakcję alergiczną, spowodowały zaczerwienienie lub podrażnienie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dobrze odczytywać składy kosmetyków lub nawet się nad nimi nie zastanawia. Jednakże powstała aplikacja, która to zmieni. Dzięki niej unikniesz złych i nieprzemyślanych zakupów!

Wciąż borykasz się z suchą skórą? Ten balsam do ciała to rozwiązanie Twojego problemu [recenzja]

Składy produktów

Bardzo często dokonujemy zakupów kosmetycznych na podstawie impulsu. Chociaż w trakcie pandemii coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego, że świadome dobieranie kosmetyków to podstawa dobrej pielęgnacji. Zaczynamy przykładać coraz większą wagę do tego, jak wygląda nasza pielęgnacyjna rutyna. Stawiamy na naturalne kosmetyki, pozbawione sztucznych, szkodliwych składników. W dobraniu odpowiedniej pielęgnacji od dzisiaj pomoże nam Lupa Kosmetyczna. Nowa aplikacja podpowie składy wybranych przez Ciebie kosmetyków.

Czym jest Lupa Kosmetyczna?

Rozwój technologii ma wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. Pojawia się coraz więcej aplikacji na telefon, które są niezwykle proste w użytkowaniu i dają nam wiele możliwości. Przedstawiamy Wam genialną aplikację mobilną – Lupę Kosmetyczną. Pozwala ona odszyfrować skomplikowane składy popularniejszych kosmetyków, które odnajdziemy na rynku. W ten sposób sprawdzisz, czy będziesz mogła bezpiecznie zastosować je w swojej codziennej pielęgnacji.

Przed rozpoczęciem korzystania z Lupy Kosmetycznej zrób zdjęcie oczyszczonej cery i odpowiedz na kilka szybkich pytań. Następnie podczas zakupów wejdź w zakładkę „Sprawdź kosmetyk” i zeskanuj kod kreskowy produktu. Jeśli w bazie nie ma o nim danych, zrób zdjęcie składu, który znajduje się na etykiecie. Aplikacja przeanalizuje skład i pojawi się lista półproduktów w różnych kolorach: zielonym (składniki odpowiednie dla Twojej cery), żółtym (składniki mogące nieść niepożądane efekty) i czerwonym (składniki, których nie powinnaś używać). Składy kosmetyków bywają naprawdę skomplikowane i trudne do odczytania, więc to ogromne ułatwienie.

Pożegnaj cienie pod oczami! Ten korektor daje natychmiastową poprawę wyglądu skóry [recenzja]

„Po co została stworzona? Aby ułatwić wam kosmetycznej zakupy. Nie masz czasu stać godzinami przed półką w drogerii czy klikać kolejne pozycje na stronie wybranej e-drogerii? Chcesz, aby ktoś pomógł ci wybrać odpowiedni do twoich potrzeb kosmetyk, w interesującej cię cenie?
Zainstaluj na swoim telefonie aplikację Lupa Kosmetyczna. Zrób zdjęcie twarzy i odpowiedź na kilka pytań, a sztuczna inteligencja podpowie ci, jaki jest rodzaj twojej cery, a także najważniejsze – pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki.
Można jeszcze inaczej: skanując kod kreskowy lub skład kosmetyku, widoczny na opakowaniu, rozszyfrujesz, co zawiera wybranym produkt i dowiesz się, czy jest odpowiedni dla ciebie” – tak twórcy tłumaczą stworzenie aplikacji.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Dostępna jest zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Jak Wam się podoba tego typu rozwiązanie? Waszym zdaniem taka aplikacja jest potrzebna?