Potliwość stóp jest bardzo dokuczliwą przypadłością, zwłaszcza latem. Istnieje jednak bardzo łatwy sposób na zniwelowanie tego problemu. Ten niepozorny zabieg wykonasz w domowym zaciszu. Przy okazji będzie to idealny czas na relaks!

Zadbaj o swoje stopy na lato. Pedicure japoński

Domowy sposób na potliwość stóp

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań. Jest jednym ze składników, który zawsze znajdziemy w naszych kuchniach, ponieważ przydaje się podczas sprzątania, gotowania i pieczenia. Ma swoje zastosowanie również w pielęgnacji, także stóp.

Moczenie stóp w wodzie z sodą

Aby domowe spa dla stóp przyniosło pożądane skutki, niezwykle ważna jest systematyczność. Dlatego pamiętaj, aby stosować ten zabieg regularnie. Wtedy efekty będą najlepsze. Jednak to nie jedyne dobroczynne działanie kąpieli stóp w wodzie z sodą oczyszczoną. To świetny sposób na podrażnienia i na zrogowacenia.

Awantura o stopy Natalii Siwiec. Internauci: „To grzybica na paznokciach?”

Po takim odmaczaniu wystarczy użyć pilnika do stóp, który usunie martwy naskórek. Jeśli zmagasz się z problemem kurzajek i grzybicy, soda również wspomoże leczenie. Jako, że ma ona działanie bakteriobójcze, pozbędziesz się brzydkiego zapachu stóp. Jeśli lubisz często malować paznokcie u stóp, wiesz, że z czasem ich kolor zmienia się, żółknie. Kąpiel w wodzie z sodą pomoże pozbyć się przebarwień na płytce paznokciowej.

Nie tylko potliwość stóp

Przygotowanie takiego domowego spa jest bardzo proste, a daje niesamowite efekty. Przede wszystkim jest to moment, w którym możesz się zrelaksować. Zwłaszcza, jeśli po ciężkim dniu Twoje stopy są zmęczone i bolą – kąpiel ma właściwości kojące!

Detoksykacja stóp – zabieg, który przeprowadzisz w domu

Jak przygotować kąpiel z sodą oczyszczoną?

Przygotuj miskę ciepłej wody. Pamiętaj, aby była to temperatura odpowiednia dla Twojej skóry – nie może być zbyt gorąca! Następnie wsyp około 4-6 łyżek sody oczyszczonej (im większa miska, tym więcej sody dosyp). Stopy trzymaj w wodzie przez około 15-20 minut.