Czerwone krostki, uczucie pieczenia, stany zapalne, wrastające włoski, a nawet drobne skaleczenia – to ciemna strona depilacji, o której żadna z nas nie chce pamiętać. Niestety czasami zamiast przyjemnego uczucia gładkości otrzymujemy niechciane grudki, zaczerwienienie i bolesne, swędzące podrażnienia. Niezależnie od tego, czy chodzi o nogi, pachy czy okolice bikini, istnieje sposób na to, by poradzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami używania maszynek lub plastrów z woskiem. Oto domowe środki zaradcze, które przyniosą ulgę po goleniu i pomogą szybciej rozpocząć procesy naprawcze skóry.

Podrażniona skóra po goleniu: domowe sposoby

Ocet jabłkowy posiada właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. To naturalny składnik, który działa łagodząco i kojąco, dlatego świetnie sprawdza się jako lekarstwo na swędzącą, podrażnioną skórę. Wystarczy rozcieńczyć go w niewielkiej ilości wody, a następnie tak przygotowaną mieszanką nanieść na wacik kosmetyczny i delikatnie przetrzeć nim zaczerwienione miejsca. W ten sposób szybko zmniejszysz stany zapalne i zapobiegniesz infekcjom. Na koniec wystarczy zmyć całość letnią wodą. Podobne działanie wykazuje czarna herbata. To naturalny składnik, który idealnie sprawdza się na oparzenia i drobne ranki, ponieważ zawierają kwas garbnikowy, który pomaga złagodzić podrażnioną skórę.

Miodowe maseczki do twarzy. Cudowne działanie, które koi i przywraca miękkość matowej i szorstkiej skórze

Domowa maseczka na podrażnioną skórę po goleniu

Kolejnym domowym sposobem na podrażnienia po goleniu jest zastosowanie prostej maseczki z oliwy z oliwek i olejku z drzewa herbacianego. To naturalne lekarstwo na zaczerwienienia i stany zapalne skóry.

Składniki i proporcje:

  • Oliwa z oliwek (1 łyżka)
  • Olejek z drzewa herbacianego (5 kropel)

Dokładnie wymieszaj składniki w małej miseczce. A następnie za pomocą wacika kosmetycznego nałóż mieszaninę na podrażniony obszar skóry. Pozostaw na 15 minut i zmyj ciepłą wodą. O lejek z drzewa herbacianego ma właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, z kolei oliwa to źródło kwasów tłuszczowych, które nawilżają i wygładzają skórę.