Mycie twarzy to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Pierwszym etapem oczyszczania jest zmycie makijażu i nałożenie delikatnego środka, dzięki któremu odświeżymy cerę i pozbędziemy się zanieczyszczeń, resztek kosmetyków i nadmiaru sebum. Dzięki tej prostej czynności pory skóry są oczyszczone. To także sposób na to, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się stanów zapalnych skóry, wykwitów oraz zaskórników.

Olejowanie twarzy – co musisz wiedzieć, zanim sięgniesz po olejek. Jaki rodzaj wybrać i jak włączyć go do pielęgnacji

Mogłoby się wydawać, że ta prosta czynność nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Okazuje się jednak, że porady znalezione na Tik Toku mogą temu przeczyć. Według Mattie Lacey-Davidson większość z nas nie myje twarzy wystarczająco długo. Tiktokerka w krótkim filmiku wyjaśniła swoje obawy dotyczące zbyt krótkiego czasu, jaki większość osób poświęca na oczyszczania twarzy.

Mycie twarzy powinno trwać nie krócej niż 60 sekund. Po nałożeniu środka oczyszczającego powinno się pozostawić go na skórze jeszcze przez kilka sekund, zanim spłuczemy go wodą. W ten sposób składniki zawarte w kosmetyku będą miały szansę zadziałać tak, jak powinny. Pomyśl o tym. To zmywalny produkt, a więc potrzebuje trochę czasu, aby mógł zadziałać – tłumaczy w filmiku Mattie Lacey-Davidson.

Mycie twarzy to jeden z najważniejszych etapów w dążeniu do uzyskania efektu promiennej i gładkiej skóry bez niedoskonałości. Być może warto poświęcić tej czynności nieco więcej czasu.