Kiedy szampon nie sprawdza się na naszych włosach, bardzo często obwiniamy o to szampon. Od razu zakładamy, że jego receptura jest słaba. Jednakże może być to mylne założenie. Zastanawiałaś się kiedyś, jak poprawnie używać szamponu?

5 oznak, które świadczą o tym, że używasz złego szamponu do włosów i musisz zmienić go jak najszybciej

Mycie włosów

Kiedy po myciu nasze włosy są oklapnięte lub odwrotnie – poplątane i napuszone – wydaje nam się, że wina leży w szamponie i jego recepturze. Prawda jednak jest zupełnie inna! Jak się okazuje, produkty myjące mogą się nie sprawdzać na naszych włosach, ponieważ… nie umiemy ich używać. Stosowane nieprawidłowo mogą nasze włosy zniszczyć lub pozostawić niedomyte. Dlatego zamiast wyrzucać od razu całą butelkę kosmetyku, przeczytaj, jak poprawnie używać szamponu. Zwłaszcza, jeśli po zmianie kosmetyku wystąpił łupież, końcówki puszą się lub czujesz, że są niedomyte.

Niebieski szampon do włosów sprawdza się nie tylko dla blondynek! Włącz go do pielęgnacji jeśli masz TEN kolor włosów

Jak prawidłowo używać szamponu?

Zacznij od rozczesania włosów i ustaw odpowiednią temperaturę wody. Nie może być ona zbyt gorąca – powinna być odrobinę cieplejsza niż temperatura naszego ciała. Zacznij od dokładnego zmoczenia włosów. Nie mogą być one suche. Aby szampon dobrze się spienił i dobrze się rozprowadzał, nie odciskaj pasm. W kubeczku rozrzedź szampon. Nigdy nie nakładaj produktu bezpośrednio na włosy! Energicznie wymieszaj ręką kosmetyk, aby powstała piana. Rozcieńczony szampon nanieś na skórę głowy (nie na końce pasm!). Wykonaj masaż skóry głowy, rozpieniając produkt. Nie trzyj mocno, za to postaraj się dotrzeć do każdego miejsca na głowie. Następnie pianę przeciągamy na końce włosów i bardzo delikatnie je oczyszczamy. Bardzo dokładnie spłucz szampon. Spływająca z pasm woda musi być czysta! Cały czas wykonuj delikatny masaż skóry głowy. Gdy całkowicie pozbędziesz się piany, odciśnij delikatnie włosy. Możesz do tego użyć koszulki z bawełny. Dzięki takiemu myciu unikniesz zniszczenia włosów. Staną się one bardziej zdyscyplinowane i lśniące!