Sobota. Po tygodniu pracy wreszcie nadszedł weekend – czas odpoczynku i towarzyskich spotkań. Okres karnawału sprzyja korzystaniu z każdej nadarzającej się okazji, aby bawić się do rana. Pamiętaj jednak, że po nocnych wojażach będziesz miała tylko jeden dzień, aby wypocząć przed powrotem do pracy…

Po wielkim balu

Chyba większość z nas, poświęca przed imprezą wiele godzin na przygotowania swojego ciała. Kupno odpowiedniej kreacji – to jedno. Długa kąpiel, wystrzałowa fryzura i nienaganny makijaż przed wyjściem – to drugie. Do tego dochodzą jeszcze przygotowania „długoterminowe”, czyli peelingi, maseczki, wklepywane regularnie balsamy i kremy.
W chwili wyjścia z domu, czujesz się jak prawdziwa królowa balu. Samopoczucie zmienia się dnia następnego – spoglądasz w lustro i jesteś przerażona! Nocne szaleństwa, alkohol, dym papierosowy unoszący się w pomieszczeniu, mało snu – wszystko to można bezbłędnie odczytać na Twojej twarzy. Już łapiesz za telefon i chcesz brać urlop na kilka najbliższych dni.
Stop! Przeczytaj do końca ten artykuł – może znajdziesz inne rozwiązanie.

Ałłłłaaa!

Niedzielny poranek. Po nocnych szaleństwach stwierdzasz, że już wystarczy tego leniuchowania. Wstajesz i…. dokuczliwy ból stóp powoduje tak szybki powrót do pozycji horyzontalnej, że aż kręci Ci się w głowie. To cena, którą musisz zapłacić za kilka godzin spędzonych na parkiecie w modnych, ale niestety strasznie niewygodnych butach. Istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu, jednak w tym wypadku, lepiej zapobiegać niż leczyć. – Wysokie obcasy powodują nierówne rozłożenie ciężaru ciała, co jest powodem przeciążenia przodostopia prowadzącego do dokuczliwego bólu stóp – tłumaczy dr Zbigniew Jackowiak, ortopeda i traumatolog – Częste chodzenie w tego typu obuwiu, dodatkowo z wąskimi przodami, może być jednym z powodów występowania u kobiet bardzo nieprzyjemnych i bolesnych chorób – paluchów koślawych i palców młotkowatych.

Co masz zrobić by jutro bez większego problemu dojść do pracy na własnych nogach? Przede wszystkim przygotuj letnią kąpiel z relaksującą solą do stóp. Taki zabieg zmniejszy opuchliznę i zadziała rozluźniająco. Nieoceniony okaże się również masaż z wykorzystaniem specjalnych kremów. W ciągu dnia jak ognia unikaj butów na obcasie. Krążenie krwi poprawisz dzięki spędzeniu kilku chwil na kanapie z nogami opartymi np. na poduszce. Wcześniej możesz w nie wklepać żel chłodzący, który złagodzi obrzęki.

Skóra jak przed balem

Efektem nieprzespanej nocy często są cienie i opuchnięta skóra wokół oczu. Na szczęście jest kilka domowych sposobów, aby szybko temu zaradzić, nawet jeśli nie masz pod ręką specjalistycznych preparatów typu „wake up”. Jednym z nich jest przyłożenie do oczu na kilka minut zimnych łyżeczek lub kostek lodu owiniętych w szmatkę. Następnie możesz wypróbować okłady z torebek herbaty lub ze schłodzonego ogórka.

O skórę powinnaś zadbać chwilę po powrocie do domu. Mimo zmęczenia i chęci jak najszybszego położenia się do łóżka, musisz dokładnie zmyć makijaż i oczyścić pory. Rano zafunduj jej małą kurację regenerującą. Zastosuj delikatny peeling, dzięki któremu odświeżysz naskórek, a substancje odżywcze zawarte w serwowanych później kremach lepiej wnikną w skórę. Możesz także użyć oczyszczającej maseczki typu „peel-off”. Pamiętaj, aby wszystkie kosmetyki były odpowiednio dobrane do rodzaju Twojej cery. Następnie wklep w skórę nawilżający krem, najlepiej o rozszerzonym, kojącym lub chłodzącym działaniu. Aby skóra odpoczęła nie nakładaj w tym dniu makijażu, a jeśli już musisz to zrobić – niech będzie lekki i delikatny.