Zakup pędzli do makijażu to dobra inwestycja. Miękkie włosie pomoże stworzyć makijaż i zadba o jego ładne wykończenie. Ale oprócz dobrej jakości produktów, ważne jest również ich odpowiednie przechowywane i czyszczenie. Aby akcesoria posłużyły na dłużej, warto zainwestować w profesjonalny płyn do czyszczenia pędzli. Możesz kupić go w drogerii lub przygotować samodzielnie z dwóch naturalnych składników.

Takie pędzle do makijażu wybieramy. Polski produkt wolny od okrucieństwa

Płyn do czyszczenia pędzli – jak zrobić go samodzielnie

Do przygotowania domowego płynu do czyszczenia pędzli potrzebujesz tylko dwóch składników – oleju i mydła.  Przygotuj małą buteleczkę i napełnij ją oliwą z oliwek oraz mydłem kastylijskim w proporcji  2:1. Przed użyciem potrząśnij buteleczkę, by składniki dokładnie się wymieszały.

Jak używać płynu do czyszczenia pędzli

Do miseczki wlej odrobinę płynu do czyszczenia pędzli i zanurz włosie w mieszance. Kiedy zobaczysz, że mieszanka zrobi się mętna wyjmij je. Rozsmaruj włosie na wewnętrznej stronie dłoni, by wytworzyć pianę. Następnie spłucz dokładnie wodą do momentu, kiedy zobaczysz, że pędzle są czyste, a woda nie barwi się od pigmentów. Na koniec ułóż pędzle na płaskiej powierzchni i poczekaj aż wyschnął.

Pamiętaj, by podczas czyszczenia pędzli nie używać gorącej wody, ponieważ może ona roztopić klej, który skleja włosie. Zawsze stosuj letnią wodę, by nie uszkodzić pędzli.

Jak poprawnie czyścić pędzle i gąbeczki do makijażu?

Płyn do czyszczenia pędzli – dlaczego warto go używać

Utrzymanie pędzli do makijażu w czystości jest niezbędne, ponieważ wpływa na wygląd makijażu i kondycję skóry. Brudne pędzle to pożywka dla bakterii, które mogą stać się przyczyną trądziku i innych niedoskonałości skóry.

Używając płynu do czyszczenia pędzli zapobiegasz gromadzeniu się na nich resztek makijażu, zanieczyszczeń i sebum. Dodatkowo sprawiasz, że posłużą Ci na dłużej, Twój makijaż wygląda świeżo, a cera nie jest narażona na bezpośredni kontakt z brudem i bakteriami.