Pragniesz nawilżonej, ukojonej i elastycznej skóry? Może zajrzyj do swojej spiżarni. Jak się okazuje, płatki owsiane to nie tylko popularny składnik śniadaniowy.  Są również pełne składników pielęgnujących skórę, co czyni je doskonałym dodatkiem do codziennej pielęgnacji.

Nowości od Neboa – łatwa stylizacja, maksymalna objętość, utrwalony skręt

Jednak nie jest to tak proste. Owsiankę lepiej pozostawić na misce śniadaniowej. Aby czerpać jak najwięcej korzyści z płatków owsianych, trzymaj się całych, zwykłych płatków owsianych drobno zmielonych na tak zwane koloidalne płatki owsiane. Prosta pasta z owsa i wody może złagodzić stany zapalne i zaczerwienienia, zmniejszyć oznaki starzenia, nawilżyć i oczyścić skórę oraz służyć jako całkowicie naturalna alternatywa dla ostrych środków ściągających i innych rzeczy, którymi nie chcesz zmywać twarzy.

Badanie z 2018 r. opublikowane w czasopiśmie „Oxidative Medicine and Cellular Longevity” ujawniło, że sekretem właściwości kojących skórę płatków owsianych są awenantramidy. Te składniki roślinne mają silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i antyproliferacyjne. W prostym języku oznacza to, że awenantramid pomaga chronić przed wolnymi rodnikami, zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie oraz pomaga tłumić reakcje autoimmunologiczne, takie jak łuszczyca. Stwierdzono również, że płatki owsiane mają właściwości nawilżające. W artykule z 2019 roku opublikowanym we Italian Journal of Dermatology and Venereology zaobserwowano wpływ płatków owsianych na suchość skóry i ustalono, że jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie problemu suchości i swędzenia. Utrzymywanie nawilżenia skóry i prawidłowego funkcjonowania bariery skórnej może zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, dzięki czemu płatki owsiane są silnym składnikiem przeciwstarzeniowym.

Znana aktorka nową prowadzącą programu „Nasz nowy dom”. Polsat podał nazwisko

Sonda

Plamy od potu i dezodorantu

Czy Twoje ubrania często żółkną?