Każda z nas kiedyś musi podjąć tę decyzję i wybrać się na poszukiwania kremu przeciwzmarszczkowego. Na pierwszy rzut oka wygląda to całkiem nieźle. Wystarczy wejść do sklepu i sięgnąć po słoiczek z napisem anti-aging , ale sprawa może się trochę skomplikować, kiedy przyjrzymy się bliżej tych wszystkim kosmetykom. Jest ich naprawdę sporo, więc jak wybrać odpowiedni dla siebie…

ZOBACZ TEŻ: CZY WIESZ, CZYM JEST POTRÓJNE OCZYSZCZANIE TWARZY? OTO, DLACZEGO WARTO TO ROBIĆ

Nie ma jednej określonej reguły, która powie, kiedy mamy rozpocząć zmianę rutyny pielęgnacyjnej. Skóra każdej z nas jest inna i wymaga innego podejścia. Zazwyczaj osoby z problemem suchej skóry rozpoczną stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych nieco szybciej.

Ale tak naprawdę najlepszym kosmetykiem anti-aging jest krem z filtrem SPF. Powinien on być nakładany codziennie, najwcześniej jak tylko to możliwe. Dla posiadaczek skóry suchej kuracja przeciwzmarszczkowa powinna przede wszystkim skupiać się na nakładaniu kremu nawilżającego. Inaczej jest w przypadku cery tłustej, tu kuracja przeciwzmarszczkowa nastąpi prawdopodobnie trochę później.

No właśnie, jeśli chodzi o najskuteczniejsze składniki, których powinnyśmy szukać w słoiczkach, to są nimi przede wszystkim: kwas hialuronowy i glikolowy, retinol i resweratrol oraz komórki macierzyste.

Wiele osób nie zauważa różnicy w stosowaniu kosmetyków na noc i na dzień, tymczasem jest to ważny aspekt, którego nie powinno się bagatelizować. Chodzi tu głównie o to, że kremy na noc nie muszą konkurować z makijażem przez co ich formuły są bogatsze i mogą dotrzeć do głębszych warstw skóry. Inaczej jest w przypadku kremu na dzień – jego konsystencja jest lżejsza, a działanie łagodniejsze.

ZOBACZ TEŻ: CZY STOSOWANIE FILTRÓW SPF W ZIMIE MA JAKIKOLWIEK SENS? ROZSZYFRUJEMY ZAGADKĘ

Wybierając kurację na dzień warto skupić się na tym, by krem zawierał składniki aktywne, które stymulują produkcję kolagenu. A jeśli chodzi o kosmetyki na dzień – pamiętajmy o ochronie przeciwsłonecznej.

Co Wy na to?