Pielęgnacyjne trendy na 2021 rok ukształtowane zostały przez pandemię, która zdominowała cały 2020 rok. Sytuacja zmusiła nas do zostania w domach i izolowania się od innych osób. Wykształciło się w nas wiele nowych przyzwyczajeń, które na stałe zmieniły nasze nawyki. Dotyczy to różnych dziedzin naszego życia – począwszy od odżywiania, trybu pracy, sposobie spędzania wolnego czasu oraz pielęgnacji i makijażu. I właśnie te ostatnie zmieniły się całkowicie.

Chcesz podarować prezent od serca? Przygotuj cytrusowo-różane kostki peelingujące do pielęgnacji ciała!

Piękno na home office

Większość kobiet podczas izolacji postanowiła zrezygnować niemalże całkowicie z makijażu. Aby dobrze prezentować się na spotkaniach, zaczęłyśmy stosować szybkie makijaże, które mają za zadanie zakryć niedoskonałości i delikatnie podkreślić urodę. Zamiast mocnego konturowania stosujemy delikatny korektor, który rozjaśnia naszą cerę. Podkreślamy delikatnie brwi oraz rzęsy i gotowe. Gdy wychodzimy z mieszkań również nie stosujemy wielu kosmetyków – makijaż pod maseczką spływa z naszej skóry, a wilgotne środowisko sprzyja zapychaniu się cery oraz powstawaniu niedoskonałości. Dlatego większość z nas zrezygnowała z malowania się całkowicie. Minimalizm w makijażu sprawił też, że nasza cera jest w o wiele lepszej kondycji. I to kolejna duża zmiana w naszych kosmetycznych przyzwyczajeniach. Pielęgnacyjne trendy całkowicie zmieniły naszą rutynę piękna, sprawiając, że na pierwsze miejsce wysunęły się kosmetyki dbające o stan naszej cery.

Pielęgnacja włosów: nie chcesz, aby Twoje włosy zaczęły się przedwcześnie starzeć? Unikaj kilku czynników

Pielęgnacyjne trendy na 2021: pielęgnacja cery

W 2021 roku będziemy skupiać się na pielęgnacji twarzy. Bardzo ważne będzie jej odżywienie oraz nawilżenie, które sprawiają, że cera będzie miękka i gładka w dotyku. Biorąc pod uwagę efekt, który powoduje noszenie maseczki – maskne – będziemy także starać się zapobiegać zapychaniu się cery oraz powstawaniu niedoskonałości. Postaw na kosmetyki z wysoką zawartością witamin – zwłaszcza E, która odpowiada za dobrą kondycję skóry. Kwarantanna sprzyjała również rozwijaniu w nas pasji do kosmetyków pochodzenia naturalnego. O wiele chętniej korzystałyśmy z ofert niewielkich firm zajmujących się tworzeniem w stu procentach naturalnych produktów lub same tworzyłyśmy kosmetyki z rzeczy dostępnych w naszym domu. Ten trend utrzyma się także w przyszłym roku.