Tak samo jak w przypadku makijażu albo stylizacji paznokci, również w pielęgnacji skóry co jakiś czas pojawiają się pewne nowe trendy. Ostatnim wielkim hitem są jadeitowe wałeczki i kamienie gua sha. Niektóre z nowych propozycji dbania o skórę pozostają na dłużej, a inne odchodzą w zapomnienie już po kilku sezonach. Jest jednak jedna rzecz, która już od wielu lat utrzymuje się w czołówce listy – a jest nią pielęgnacja w ampułkach.

Nie jest to niczym nowym, pielęgnacja w małych szklanych flakonikach, wypełnionych wysoce skoncentrowaną dawką składników aktywnych to pomysł, który znamy od wielu lat. Ale co takiego świadczy o jego skuteczności, skoro do tej pory możemy znaleźć w drogeriach tego rodzaju terapię dla skóry?

CZYM JEST ZASADA 3 SEKUND W PIELĘGNACJI SKÓRY?

Ampułki wykazują się silniejszym działaniem, a sama forma tak szczelnego zamknięcia spowodowana jest tym, by ograniczyć dojście tlenu do składników aktywnych (takich jak czysta forma witaminy C czy Q10), które są bardzo wrażliwe na procesy oksydacyjne.

Jednak samo opakowanie spełnia też założenia marketingowe. Małe, szklane buteleczki wyglądają bardzo profesjonalnie. To także wygodna forma pielęgnacji w podróży. Jednorazowe buteleczki są szczelne i utrzymują świeżość zawartych w nich koncentratów aż do momentu nałożenia ich na skórę.

PEELING SKÓRY GŁOWY – DLACZEGO JEST TAK WAŻNY?

A jak wygląda kwestia stosowania ampułek od strony ochrony środowiska? Oczywiście wszystko zależy od tego, z jakiego materiału zostały wykonane małe buteleczki. Jeśli jest on biodegradowalny, to problem sam się rozwiązuje. Plusem stosowania tej formy pielęgnacji przemawia także to, że nie trzeba produkować dodatkowej pompy, nasadek ani innych elementów, które są potrzebne, kiedy stosujemy kosmetyki w tradycyjnych opakowaniach. Te części zazwyczaj nie nadają się do recyklingu. W tym przypadku wystarczy oderwać górną część fiolki i nałożyć płynny preparat na skórę.

Trzeba też pamiętać o intensywności stosowania takiej formy pielęgnacji. Ampułki to skoncentrowane preparaty, które można stosować przez określony czas. Zazwyczaj jest to od 1 tygodnia do miesiąca. Chodzi o intensywną regenerację, odżywienie i przywrócenie skórze równowagi i promiennego wyglądu.

SPOSOBY NA SZYBKIE POZBYCIE SIĘ ODCISKÓW NA STOPACH