Tyle już napisano na ten temat artykułów, że ten pewnie nie wyczerpie kwestii jędrności skóry nóg. Co nie znaczy, że panie stosują się do każdej porady. Wręcz przeciwnie. A nawet jeśli spróbują, szybko zniechęcają się, nie widząc poprawy stanu skóry.

Przede wszystkim pamiętać trzeba, że samymi kosmetykami nie zmienimy samego kształtu nogi. Nie miejmy złudzeń – wiele rzeczy to kwestia genów i naszego trybu życia. O ile na to pierwsze nie mamy wpływu, drugie można zmienić, ale… ciężko. Co zatem? Kilka zdrowych nawyków, które powinny wejść nam za skórę jak dobry krem. 😉

Kwestia cellulitu to sprawa na tyle problematyczna, że często spotykamy się z bardzo sprzecznymi opiniami na ten temat.

Lepiej jednak nabrać nawyku stałej pielęgnacji, niż nie robić nic.

Kosmetyki antycellulitowe nie dadzą spektakularnych efektów, ale warto je stosować, bo usprawniają mikrokrążenie krwi i limfy, działają przeciwobrzękowo, wygładzająco, a na dodatek przyspieszają metabolizm.

Ruch to w tym wypadku sprawa absolutnie konieczna – pomaga wyrzeźbić nogi i walczyć z cellulitem. Wcale nie musimy od razu męczyć się na siłowni. Wystarczą spacery, pływanie lub taniec.

Dieta – do znudzenia: dużo owoców i warzyw; mniej słodyczy, makaronów, białego pieczywa, tłustych potraw. Innymi słowy: nie dogadzaj sobie zbyt często. 😉 Trzeba poszukać zdrowych przekąsek, np. sałatek warzywno-owocowych. To wyjdzie na dobre nie tylko Twoim udom.

Masaż – najlepszy jest tzw. drenaż limfatyczny poprawiający krążenie oraz zabiegi laserem biostymulującym. Poza poprawą krążenia masaże pomagają rozbić tłuszcz, a wiadomo, że cellulit polega m.in. na jego nierównomiernym rozłożeniu. Same też możemy pomóc, np. bardzo ważne jest, aby wykonywać mini-masaż aplikując balsam do ciała.

Zabiegi lecznicze – jest tego całe mnóstwo, łącznie z podskórnym wstrzykiwaniem leku – większość z nich polega na poprawie krążenia i rozbiciu tłuszczu. Po fachową poradę najlepiej udać się oczywiście do specjalistycznego gabinetu. Tam ocenią nasz stan skóry i stwierdzą, czy wymaga on podobnych rozwiązań.