Samoopalacze już od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością. Wraz ze wzrostem świadomości, coraz częściej rezygnujemy z opalania się na słońcu, sięgając po kosmetyki koloryzujące. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór przeróżnych produktów, które różnią się efektami i konsystencjami. Dostępne są samoopalacze w kremie, piance, spray’u oraz w formie nawilżonych chusteczek. Bez względu na formułę, nakładanie tego kosmetyku nie należy do najłatwiejszych.

Zwróć uwagę na rodzaj kosmetyku

Wybierając kosmetyk, zwróć uwagę, do jakiej skóry jest on przeznaczony. Będą one się różnić odcieniem. Pamiętaj, aby użyć oddzielnego kosmetyku do twarzy i do ciała. To bardzo ważne, gdyż samoopalacze przeznaczone do ciała mogą zapychać pory i być zbyt tłuste.

Fałszywa opalenizna tej kobiety szybko stała się viralem. Zobacz, dlaczego!

Nakładanie samoopalacza

Nie zapomnij odpowiednio przygotować swojej skóry do aplikacji kosmetyku. Twoja skóra musi być odpowiednio nawilżona i zadbana, aby udało Ci się uzyskać efekt równej opalenizny. Nie stosuj samoopalacza, gdy masz przesuszoną skórę! To bardzo ważne, ponieważ tego typu produkty mają właściwości wysuszające, co tylko pogorszy stan Twojego ciała. Przed nałożeniem kosmetyku dokładnie oczyść obszar, na który będziesz go aplikować. Nie mogą na nim znajdować się resztki innych kosmetyków, ponieważ mogą one wejść w reakcję z samoopalaczem i pozostawić na Twoim ciele plamy. Nie nakładaj kosmetyku gołymi rękami – użyj do tego specjalnych rękawic, które uchronią Cię przed zabarwieniem wnętrza dłoni. Produkt najpierw nałóż na swoje dłonie, dopiero później na miejsce, w którym chcesz mieć opaloną skórę. Pamiętaj, aby kontrolować warstwę kosmetyku – musi być ona taka sama na całej powierzchni. Gdy nakładasz samoopalacz na twarz, pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie zebrał się on w zakamarkach.

Influencerka znalazła genialny sposób na zastosowanie samoopalacza

Po aplikacji

Gdy nałożysz kosmetyk, nie spłukuj go wodą. Pozostaw go do wchłonięcia (ok. sześć godzin). Nie zakładaj od razu ubrań – mogą one wytrzeć kosmetyk. Najlepiej, abyś w dniu nałożenia kosmetyku unikała ograniczających swobodę, obcisłych ubrań. Samoopalacze utrzymują się na skórze około tygodnia, chyba że stosujesz częściej peeling, który sprawi, że opalenizna zniknie szybciej.