Podstawowym sposobem na czystą i promienną skórę jest regularne wykonywanie peelingów. W ten sposób możemy pozbyć się martwego naskórka. Oprócz tego dokładnie oczyszczamy skórę, a składniki aktywne zawarte w kosmetykach mogą przeniknąć do jej głębszych warstw. Peeling wodny to jeden z najpopularniejszych zabiegów w koreańskiej pielęgnacji. Metoda ta polega na dokładnym usunięciu zanieczyszczeń i odblokowaniu porów skóry i jednoczesnym nawilżeniem cery.

Za pomocą roztworu na bazie wody i specjalistycznego urządzenia usuwane są obumarłe komórki naskórka. Peeling wodny to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, z którego mogą skorzystać również posiadaczki wrażliwej i naczynkowej skóry. To dwukierunkowe działanie, które opiera się na złuszczeniu naskórka i wygładzeniu cery oraz przezskórnym podaniu substancji aktywnych. Dzięki temu cera jest nawilżona, odżywiona, a jednocześnie promienna i dokładnie odświeżona.

Zasady stosowania retinolu – jak bezpiecznie wprowadzić go do domowej pielęgnacji

Peeling wodny – co daje skórze?

Peelingi wodne zapewniają natychmiastowy efekt wygładzenia. Odświeżeją skórę bez użycia silnie działających kwasów. Dlatego regularne złuszczanie pomoże nam przyspieszyć naturalny proces odnowy naskórka, a w przypadku peelingu wodnego skóra jest nie tylko dokładnie oczyszczona, ale również zyskuje dogłębne nawilżenie.

Zabieg ten można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym. Strumień z roztworem wodnym zawierającym w sobie składniki aktywne oczyszcza, wyrównuje koloryt i wygładza skórę. To metoda, która działa bezdotykowo. Wodna myjka za pomocą mini karchera działa na cerę przy użyciu silnego strumienia emitowanego pod wysokim ciśnieniem. W trakcie wykonywania zabiegu nie dochodzi do kontaktu między głowicą urządzenia a skórą.

Domowa sauna na włosy – zabieg głębokiego nawilżenia i regeneracji po lecie

Peeling wodny może być wykonywany jako samodzielny zabieg lub wstęp do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo polecany jest przede wszystkim osobom z wyraźnie przesuszoną, odwodnioną skórą o nierównym kolorycie. Peeling to zaawansowane działanie i dogłębne oczyszczenie – dzięki niemu cera jest dotleniona i wygładzona. Zabieg pobudza proces regeneracji i rozjaśnia przebarwienia.