Peeling skalpu to czynność pomijana przez większość kobiet. Dbając o włosy, skupiamy się na nałożeniu na nie odżywek i masek. Tymczasem kondycja skóry głowy to jeden z kluczowych czynników, wpływających na stan naszych pukli.

Skóra głowy, tak jak każde miejsce na ciele, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Niestety, zazwyczaj ją zaniedbujemy, ograniczając się jedynie do mycia skóry szamponem.

DOMOWE PEELINGI DO CIAŁA – ZRÓB JE Z OWOCÓW!

Peeling skóry głowy dokładnie oczyści skórę z martwego naskórka i wszelkich nagromadzonych na niej zanieczyszczeń, pozwalając skórze oddychać, co znacznie przyspieszy jej regenerację.
Ponadto peeling skalpu stymuluje krążenie krwi, pobudzając cebulki włosów do wzrostu. Jest też skutecznym sposobem na pozbycie się łupieżu, ponieważ pomaga uregulować produkcję sebum, znacząco przedłużając przy tym świeżość włosów.

4 FRYZURY, KTÓRE SZPECĄ. SPRAWDŹ, CZY PRZYPADKIEM NIE CZESZESZ SIĘ W TEN SPOSÓB

Do wykonania peelingu nie potrzebujesz żadnych specjalnych kosmetyków. Wystarczy, że do porcji szamponu dodasz łyżkę cukru i wmasujesz go w skórę głowy. Cukier łatwo spłucze się z włosów, dodatkowo je nawilżając.

Wykonując taki zabieg dwa razy w tygodniu, poprawisz kondycję skóry głowy, która szybko odwdzięczy ci się, przyspieszając wzrost włosów i ograniczając ich wypadanie.