Gdy słyszysz o połączeniu fusów z kawy, banana i olejku, na pierwszą myśl przychodzi ci przepis na chleb bananowy. Przy dodatku oleju i cukru ta kulinarna maź zmienia się w naturalny kosmetyk, który po zimie pozwoli Ci zadbać o stopy. Początek lata to idealny moment by wypróbować peeling do stóp, który zafunduje ci domowe spa. Oto prosty sposób na gładkie stopy.

Zadbaj o swoje stopy na lato. Pedicure japoński

Peeling do stóp – proste połączenie kawy i banana

Czas, by przygotować się na nadejście lata. Zacznijmy od zmiękczenia stóp. Wszystko czego potrzebujesz to – 1 szklanka białego octu i ¼ szklanki soli morskiej. Połącz składniki w małej misce i dodaj odrobinę ciepłej wody. Jeżeli chcesz wzmocnić zapach, możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego. Dla dodatkowego odprężenia podgrzej wodę, co pozwoli Ci uzyskać lepszy efekt. Po około 10 minutach twoje stopy powinny być zmiękczone, a Ty będziesz mogła podjąć kolejny krok.

Koniec z uczuciem szorstkości. Peeling do stóp z użyciem banana i fusów z kawy poprawi elastyczność skóry, a dzięki drobinkom dobrze wpłynie na krążenie krwi. Można skorzystać z wcześniej zaparzonych fusów. Aby uzyskać lepszy efekt nałóż ulubiony krem do stóp i przed pójściem spać załóż skarpetki.

Składniki

  • ¼ filiżanki świeżych fusów kawy
  • ¼ szklanki soli morskiej
  • 6 łyżek oliwy z oliwek
  • ½ banana

Połącz wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj. Rozprowadź po stopach i pozostaw na 5-10 minut, a następnie wypłucz stopy i wannę. Uwaga: całą czynność wykonaj w łazience, by zachować czystość dookoła.

Peeling do stóp z użyciem fusów z kawy należy stosować nie częściej niż raz w tygodniu.