Peeling azjatycki to szybki sposób na zastrzyk energii dla skóry. Często jest także nazywany peelingiem zielonym. A to dlatego, że na wybrane partie ciała nakładana jest specjalna maska green peel. To mieszanka naturalnych składników – ziół, soli morskiej oraz olejków i minerałów, a także hormonów roślinnych. Po nałożeniu peelingu wykonywany jest delikatny masaż. Dzięki temu składniki aktywne mogą lepiej wniknąć do głębszych warstw skóry. Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. Pojawia się też uczucie pieczenia. Te objawy szybko mijają, jednak peeling azjatycki jest dedykowany dla określonych problemów skórnych i nie każdy powinien z niego korzystać.

Dobre bakterie dla skóry – kosmetyki z probiotykami. Kto powinien je stosować?

Peeling azjatycki – jak działa i kto może go zastosować

Zabieg jest dedykowany dla osób, które posiadają cerę tłustą i mieszaną. Zielony peeling azjatycki zapewnia uczucie głębokiego odświeżenia – złuszcza i odnawia naskórek. Mogą skorzystać z niego również posiadaczki cery z przebarwieniami. Ziołowa mieszanka pomaga pozbyć się zaskórników i wygładzić drobne zmarszczki. To także świetny sposób na to, by ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu oraz blizn. Peeling nie jest za to wskazany dla osób o skórze wrażliwej i alergicznej. Nie powinny wykonywać go również osoby, które są w trakcie leczenia dermatologicznego.

Tryb życia może zaburzać dobowy rytm Twojej skóry. Jak go uregulować?

Jak działa zielony peeling? W rzeczywistości proces złuszczania naskórka następuje dopiero po kilku dniach od wykonania zabiegu. Wówczas najlepiej pozostać w domu, unikać ekspozycji na słońce i  zastosować specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne, które poleci nam kosmetyczka. W żadnym wypadku nie należy przemywać skóry wodą ani środkami drogeryjnymi.

Po odczekaniu około 5 dni zalecana jest ponowna wizyta u kosmetyczki, która sprawdzi stan skóry oraz nałożony na nią specjalistyczne kremy i maseczki, które złagodzą podrażnienia i przyspieszą regenerację naskórka. Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca się, aby zabieg powtarzać co kilka miesięcy. Najlepiej 2 razy w roku.