Tylko 15 minut dzieli Cię od dokładnego oczyszczenia porów na nosie, pozbycia się zaskórników, sebum i innych nagromadzonych zanieczyszczeń. Tak przynajmniej wygląda to w teorii. Plasterki na nos działają antybakteryjnie. Zazwyczaj w ich składzie znajdziemy olejek z drzewa herbacianego lub aktywny węgiel drzewny. Są też łatwo dostępne. To stosunkowo niedroga kuracja, którą możemy przeprowadzić w domowych warunkach. Działanie plastrów nie zawsze jest jednak dokładne, a sam efekt bywa krótkotrwały.

Jak stosować paski do porów na nosie?

Samo stosowanie plasterków na zaskórniki jest bardzo proste. Wystarczy dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu i zanieczyszczeń. Następnie wyjąc plaster z opakowania i przykleić go na zwilżony obszar nosa. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia (10-15 minut) i zdjąć go, rozpoczynając od brzegów nosa. Jeśli występują trudności z usunięciem plastra, najlepiej delikatnie zwilżyć go wodą.

Masz białe kropki pod oczami? To nie zaskórniki tylko prosaki. Zobacz, jak się ich pozbyć

Paski na nos: tymczasowy efekt czystości

Ich działanie sprawdzi się, gdy oczekujesz błyskawicznych rezultatów. Plastry usuwają zanieczyszczenia, ale nie na długo. Z czasem pory znów wypełnią się sebum. Dlatego też podstawowe problemy, takie jak rozszerzone pory i nadaktywność gruczołów łojowych, nie są rozwiązywane za pomocą pasków na nos. Ich działanie jest doraźne, ponieważ nie oczyszczają porów w pełni i usuwają jedynie płytko nagromadzone nieczystości.

Kto nie powinien stosować oczyszczających pasków na nos?

Stosując ten rodzaj oczyszczania porów skóry warto pamiętać również o tym, że substancja klejąca, dzięki której plasterek przylega do nosa, w niektórych przypadkach, może wywoływać uczulenie. To oczywiście nie zdarza się zbyt często, jednak osoby o wrażliwej skórze powinny zwrócić na to uwagę.  Ponadto jeśli paski na nos zawierają w swoim składzie alkohol lub inne środki ściągające, mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Mycie twarzy sodą oczyszczoną: delikatnie złuszcza, odblokowuje pory i łagodzi stany zapalne

Co zamiast plasków do porów na nosie? 

Jeśli poszukujesz innych metod, które pomogą Ci dokładnie oczyścić skórę, odblokować pory i pozbyć się zaskórników wypróbuj produkty złuszczające z dodatkiem kwasów. Skuteczny efekt zapewni kwas salicylowy (BHA), który wnika głęboko w pory i rozpuszcza zanieczyszczenia i sebum. Aby uzupełnić proces oczyszczania warto sięgnąć również po kwas glikolowy (AHA), który złuszczy martwe komórki nagromadzone na powierzchni skóry.