Wszystkie z nas, które są posiadaczkami suchej skóry cieszą się z zakończenia zimy podwójnie. Po pierwsze to wspaniała wiadomość chociażby dlatego, że w końcu możemy pożegnać się z ciężkimi płaszczami i puchowymi kurtkami, ale jest jeszcze jeden ważny powód – nasza skóra w końcu odzyska normalny wygląd – bez suchych skórek, szorstkich łokci i pękających dłoni.

ZOBACZ TEŻ: TEGOROCZNY TREND W PIELĘGNACJI JEST ZAPRZECZENIEM TEGO, CO ROBIŁYŚMY DOTYCHCZAS

Dobry nawilżający balsam i krem do rąk to podstawa o każdej porze roku, ale istnieje kilka innych sztuczek, które pomogą złagodzić skutki suchej skóry.

Pewnie wraz z nadejściem wiosny masz już w głowie plan na zakup nowych ciuchów. To jeden z tych aspektów, na które powinnaś zwrócić uwagę. Podczas wybierania ubrań patrz na metki i unikaj tych rzeczy, które są wykonane z syntetycznych materiałów. Zamiast tego rozglądaj się za naturalnymi tkaninami, najlepiej bawełną.

Każda z nas wie, że jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji ciała, najważniejszy jest ich skład. W przypadku suchej skóry wybieraj produkty z masłem shea, które dogłębnie nawilża i pomaga złagodzić zaczerwienienia. A oprócz tego zmiękcza i odżywia skórę, dzięki czemu znika uczucie swędzenia.

ZOBACZ TEŻ: JEDNA RZECZ, KTÓRA POMOŻE CI URATOWAĆ SKÓRĘ PRZED WYSUSZANIEM POD PRYSZNICEM

Marzy Ci się długa i relaksująca kąpiel w gorącej wodzie? Byle nie za często, bo konsekwencje wystawiania skóry na działanie wysokich temperatur są poważne. A najgorszą jest mocne wysuszenie skóry, dlatego na co dzień wybieraj krótkie prysznice w letniej wodzie i nie zapominaj o użyciu nawilżającego, najlepiej bezzapachowego, balsamu.

Co Wy na to?