Aby zachować młodzieńczy wygląd skóry wiele z nas sięga po jeden sprawdzony składnik – kwas hialuronowy. Obecnie można znaleźć go w wielu kosmetykach do pielęgnacji – kremach, ampułkach, serum i maseczkach. Kwas hialuronowy pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, ujędrnia i odżywia skórę, ale okazuje się, że ma sporą konkurencję. Właśnie odkryto kolejny super składnik, który nie tylko wykazuje się podobnym działaniem, ale jest też jego tańszym odpowiednikiem!

ZOBACZ TEŻ: TEGOROCZNY TREND W PIELĘGNACJI JEST ZAPRZECZENIEM TEGO, CO ROBIŁYŚMY DOTYCHCZAS

Tym sekretnym składnikiem jest gliceryna. Podobnie jak kwas, ma silne właściwości nawilżające, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i jest uważana za niezawodny środek zmiękczający. I chociaż wokół tego składnika narosło wiele mitów, to jest często wykorzystywany do produkcji kosmetyków. Glicerynę można znaleźć w takich produktach jak: ochronne pomadki, płyny oczyszczające, kremy i balsamy.

Gliceryna, mimo że jest tańszym odpowiednikiem kwasu, potrafi wniknąć w głębokie warstwy skóry, poprawić jej nawilżenie i utrzymać jędrność. Pomaga też w łagodzeniu zaczerwienienia skóry i stanów zapalnych.

ZOBACZ TEŻ: NOWOŚCI KOSMETYCZNE, KTÓRE URZEKŁY NAS W LUTYM! TOP LISTA REDAKCJI ZEBERKA.PL

Co Wy na to?