Niegdyś pragnienie długich paznokci można było zaspokoić wyłącznie naturalnymi sposobami. Współcześnie na rynku istnieje wiele innowacyjnych metod, które w dość niezwykły sposób sprawiają, że dłonie pięknieją w mgnieniu oka. Postanowiłyśmy zgromadzić te najpopularniejsze w jednym miejscu, tak abyś mogła porównać owe metody i zdecydować o tym, jak przedłużyć paznokcie.

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI

Często pytacie nas jaką metodę przedłużania paznokci wybrać. Wątpliwości dotyczących paznokci przedłużanych jest mnóstwo, zwłaszcza ze względu na substancje toksyczne lub też niebezpieczne działanie lamp utwardzających. Tymczasem jeśli na przykład macie problemy z obgryzaniem paznokci, wiemy, że nic was nie powstrzyma i będziecie próbowały wszystkiego. Zatem, abyście nie musiały przedłużać paznokci metodą prób i błędów, odpowiadamy na wszystkie wasze pytania.

ZOBACZ TEŻ: OD 25 LAT OBGRYZAM PAZNOKCIE. JAK RADZĘ SOBIE Z KONSEKWENCJAMI TEGO ZABURZENIA?

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI HYBRYDĄ

Przedłużanie paznokci hybrydą nie istnieje. Choć lakiery hybrydowe szturmem podbiły rynek, do dziś wiele kobiet nie rozróżnia hybrydy od żelu. Przedłużanie hybrydą nie może mieć miejsca, gdyż lakiery te służą wyłącznie do zdobienia i stylizacji paznokci. Dzięki lakierom hybrydowym manicure jest dużo trwalszy niż po pomalowaniu tradycyjnym lakierem. Może przetrwać bez uszczerbku nawet do kilku tygodni.

Paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu lub też w profesjonalnym salonie specjalizującym się w stylizacji paznokci. Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, o ile wcześniej poświęcicie nieco czasu na ćwiczenia. Do wykonania hybrydy potrzebne są pilnik, blok polerski, odtłuszczacz, primer, baza hybrydy, lakier hybrydowy, hybryda nawierzchniowa, oliwka do skórek i oczywiście lampa UV do utwardzania poszczególnych warstw. Poniżej zamieszczamy film przewodnik, dzięki któremu przygotujecie się do wykonania hybrydy samodzielnie.

ZOBACZ TEŻ: WALCZYSZ Z KRUCHYMI PAZNOKCIAMI PO HYBRYDZIE? OTO CO CI POMOŻE

Szczególną uwagę należy zwracać uwagę na lampy służące do utwardzania lakieru. Dlaczego? Emitują szkodliwe promieniowanie UVA. Poza wysuszeniem skóry i przyspieszonym starzeniem się dłoni jedną z najgroźniejszych konsekwencji częstego stosowania lampy jest zwiększenie ryzyka wystąpienia czerniaka podpaznokciowego. Choroba ta jest niezwykle trudna do zdiagnozowania, gdyż często myli się ją z grzybicą lub krwiakiem. Na paznokciu pojawia się ciemne, nierówne zabarwienie.

Na rynku pojawia się coraz więcej lakierów hybrydowych, których producenci deklarują ich właściwości przedłużające. Maksymalna długość paznokcia przedłużonego lakierem hybrydowym to 3 milimetry.

Lakiery hybrydowe mogą również osłabiać płytkę paznokcia. Wiele kobiet po zdjęciu hybrydy narzeka na łamliwe, rozdwajające się paznokcie. Jeśli wy również borykacie się z tym problemem, wypróbujcie naszego naturalnego sposobu na wzmocnienie paznokci odżywką z czosnku lub pomyślcie o przestawieniu się na paznokcie żelowe.

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI ŻELEM

Zatem jak przedłużyć paznokcie żelem? To najpopularniejsza metoda przedłużania paznokci. Paznokcie żelowe często mylone są z paznokciami akrylowymi. Różnią się natomiast sposobem utwardzania oraz produktami, których używa się do przedłużania. Efekt po wykorzystaniu tych technik wygląda bardzo podobnie, dlatego często są ze sobą mylone.

Wróćmy jednak do paznokci przedłużanych żelem. Dzisiaj zestaw do przedłużania paznokci żelem można kupić w bardzo dobrej cenie. Najczęściej składają się na niego żel do przedłużania paznokci, zestaw pilniczków i polerek, szablony oraz tipsy, patyczki, pędzelki i oczywiście lampa UV, LED lub CCFL, dzięki której manicure żelowy zyskuje swoją legendarną trwałość.

ZOBACZ TEŻ: 4 SPOSOBY NA ZDROWE I PIĘKNE PAZNOKCIE MIĘDZY JEDNYM A DRUGIM MANICUREM

Przedłużanie żelem nie jest trudne, lecz jak każda sztuka wymaga wprawy. Paznokcie powinny być dokładnie zmatowione przy pomocy bloczka polerskiego, odtłuszczone płynem do odtłuszczania i wacikiem kosmetycznym. Na zdezynfekowane i przygotowane dłonie zakłada się formy do przedłużania paznokci, a następnie na nich, pędzelkiem, buduje kształt oraz długość paznokcia. Na każdy paznokieć aplikujemy trzy warstwy żelu i każdą utwardzamy pod lampą. Jeśli kształt nie jest zadowalający, korygujemy go pilniczkiem po nałożeniu drugiej warstwy.

Po nałożeniu trzeciej warstwy żelu paznokieć jest gotowy na aplikację lakieru. Po trzech, czterech tygodniach paznokcie będą wymagały uzupełnienia żelem lub założenia nowego żelu.

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI – INNE METODY

Wśród najpopularniejszych metod przedłużania paznokci wymienia się również przedłużanie paznokci akrylem. To świetna alternatywa dla przedłużania paznokci żelem i hybrydą. Według wielu kobiet przedłużanie akrylem daje dużo lepsze efekty. Na czym polega? Już spieszymy z tłumaczeniem. Akryl do przedłużania paznokci to proszek, który w połączeniu z płynem akrylowym aplikuje się na paznokcie lub tipsy. Akryl utwardza się pod wpływem procesu utleniania, dlatego podczas wykonywania manicure akrylowego nie trzeba używać lampy utwardzającej.

Jedną z najmodniejszych metod przedłużania paznokci jest przedłużanie tytanowe. Podobnie jak manicure żelowy utrzymuje się od czterech do pięciu tygodni. Na żelową bazę aplikuje się proszek, w którym znajdują się witaminy A i E oraz wapń, dzięki czemu paznokcie są wzmocnione i dodatkowo chronione. Zabieg ten można wykonać u kosmetyczki lub w domu.

ZOBACZ TEŻ: CZY TYTANOWE PAZNOKCIE FAKTYCZNIE SĄ LEPSZE OD STAREJ, DOBREJ HYBRYDY?

Ostatnią metodą przedłużania paznokci jest fiberglass. Polega na nałożeniu na płytkę paznokcia materiału z włókien szklanych lub jedwabnych. Trwałość przedłużonych paznokci metodą fiberglass nie przekracza jednego tygodnia. Włókno pokrywa się resiną, czyli żywicą chemoutwardzalną. Największą zaletą metody fiberglass jest naturalny wygląd paznokci.