Uczucia związane z testowaniem nowego kosmetyku można porównać do uczuć związanych z wchodzeniem w nowy, romantyczny związek. Zaczynasz z nadzieją i podekscytowaniem. Jesteś pełna optymizmu, że w końcu znalazłaś tego jedynego. Kiedy produkt nie działa tak, jak się spodziewałaś, pojawia się wielki zawód. Zwłaszcza jeśli producent obiecywał wiele. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry to pozwolić mu odejść.

Zerwanie jest trudne. Chcesz dać tej magicznej tubce jak najwięcej czasu. Wciąż łudzisz się, że magia w końcu zadziała. Zanim skóra dostosuje się do nowego produktu, może minąć tydzień, a nawet więcej. I dotyczy to zarówno leczenia miejscowego, jak i doustnego. Oczywiście dostosowanie różni się od całkowitego wyleczenia, co może zająć od dwóch do sześciu tygodni.

ZOBACZ TEŻ: NIE UWIERZYSZ, JAK TA KOBIETA WYLECZYŁA TRĄDZIK! METODA BUDZI KONTROWERSJE!

Kiedy dokładnie należy wymienić kosmetyk na inny? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Minął więcej niż miesiąc

Poczucie naglącej potrzeby zwalczenia trądziku może być jak bomba zegarowa. Ważne, aby poświęcić trochę czasu, zanim podejmiesz ostateczne decyzje. Jednym z największych błędów, które popełniają kobiety, jest odstawianie nowych produktów zbyt szybko. Używanie czegoś kilka dni lub tydzień to zdecydowanie za mało czasu. Jeśli natomiast minie więcej niż 30 dni, a Ty nie zauważysz efektu, możesz spokojnie rozstać się z kosmetykiem. Skontaktuj się z dermatologiem. Po upływie tego czasu powinien zalecić inną metodę leczenia.

Kiedy stan Twojej skóry się pogarsza

Nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i retinoidy mogą powodować lekkie podrażnienia i suchość, ale jeśli zauważysz, że trądzik się rozwija, a problem staje się coraz większy, natychmiast zrezygnuj z produktu, który stosujesz.

ZOBACZ TEŻ: TEN DOMOWY TONIK REDUKUJE WYPRYSKI, ZMNIEJSZA ZACZERWIENIENIA I WYGŁADZA SKÓRĘ!

Kiedy nic się nie dzieje

Trudno jest zrezygnować z kosmetyku, na który wydało się mnóstwo pieniędzy lub, w którym pokładało się wielkie nadzieje. Jeśli minęło co najmniej sześć tygodni i nie widać poprawy, może nadszedł czas, aby go wyrzucić. Jest to z pewnością znak, że nie działa dla Twojego konkretnego typu skóry. Dobrym sposobem śledzenia postępów jest robienie zdjęć. Dzięki temu będziesz mogła monitorować nawet najmniejsze zmiany.