Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, ważne jest nie tylko to z jakich produktów korzystamy, ale również to kiedy je stosować. Tak jak w przypadku ubrań – niektóre z nich nosimy sezonowo, a niektóre są w naszej szafie przez cały rok. Podobnie jest z produktami do pielęgnacji.

Ujemne temperatury, wiatr i mróz mogą spowodować, że nasza skóra stanie się wysuszona, dlatego w tym okresie w szczególności potrzebuje nawodnienia. Z drugiej strony, cera musi poradzić sobie również z odwrotną sytuacją – upałami, a to z kolei może sprawić, że zacznie produkować zwiększoną ilość sebum.
Rada od specjalistów? Kiedy temperatury zaczynają wzrastać, czas sięgnąć po lżejszy środek nawilżający.

POWAŻNY BŁĄD PODCZAS NOSZENIA MASEK W PŁACHCIE. KONSEKWENCJE MOGĄ BYĆ GROŹNE

To podstawowa zmiana jaka powinna zajść w Twojej kosmetyczce. Bez względu na to, jak upalny jest dzień, dobry krem to podstawa pielęgnacji. Niestety wiele osób zupełnie rezygnuje z używania kremu, kiedy robi się naprawdę gorąco. To duży błąd, ponieważ skóra potrzebuje nawilżenia. – wyjaśnia dermatolog Devika Icecreamwala.

Kolejną ważną kwestią są również składniki nawilżające, które znajdują się w kremie. Najprościej można je podzielić na okulzyjne – czyli takie, które tworzą warstwę ochronną i zapobiegają odparowaniu wody oraz środki, które działają poprzez przyciąganie wilgoci do głębszych warstw skóry.

Latem lepiej jest wybrać drugą opcję. Wystarczy spojrzeć na to tak, jak na swoją garderobę. Kiedy jest gorąco żadna z nas nie zakłada przecież grubego wełnianego swetra. Zazwyczaj składniki okluzyjne przyjmują formę tłustego olejku. Zamiast tego szukaj w kremie humekantów, które zadziałają na głębsze warstwy skóry, np. glicerynę lub kwas hialuronowy.

JAKI WPŁYW NA CODZIENNY MAKIJAŻ MOŻE MIEĆ MASAŻ TWARZY? FAKTYCZNIE POMOCNY?

Przeglądając skład kremu warto też zwrócić uwagę na obecność przeciwutleniaczy – w szczególności sprawdzi się witamina C, E oraz zielona herbata.