Dobrze dobrane i zadbane brwi to najpiękniejsza ozdoba twarzy. Podkreślają oczy, dodają wyrazistości, a nawet ukrywają mankamenty. Nic dziwnego, że przywiązujemy wiele wagi do ich stylizacji. Dobry makijaż to jednak nie wszystko. Kluczowy jest ich kształt! Upewnij się, czy dobrze dobrałaś go do twarzy.

JAK UZYSKAĆ GRUBSZE BRWI W 5 PROSTYCH KROKACH

Twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz charakteryzuje się mocnymi, kanciastymi rysami. Brwi powinni nieco je złagodzić i sprawić by twarz stała się optycznie szczuplejsza. W tym celu zaznacz łuk brwi i lekko je wydłuż – jeśli nie możesz ich zapuścić, dorysuj delikatną linię kredką lub innym produktem, którym zazwyczaj stylizujesz brwi. Twoje idealne brwi powinny być zaokrąglone, gęste i grube na początku, stopniowo zwężając się w cienką linię.

Twarz owalna

Gratulacje, twój kształt twarzy jest uważany za idealny!
Pasuje do niego niemal każdy kształt brwi. Postaw na modne teraz naturalne, pełne brwi, które przyciągną uwagę do oczu i dodatkowo podkreślą atuty twojej twarzy.

https://www.zeberka.pl/art/co-sie-stanie-jezeli-zaczniesz-uciskac-punkt-miedzy-brwiami-51879

Twarz okrągła

Okrągła twarz potrzebuje optycznego wyszczuplenia. W tym celu zaakcentuj łuk, wyginając go do góry. Unikaj zaokrągleń, które sprawią, że twoja twarz stanie się wręcz pucułowata. Wygięty łuk na kształt trójkąta da iluzję wyszczuplonej i lekko wydłużonej buzi.

Twarz trójkątna

Wyeksponuj łuk – powinien być lekko zakrzywiony, ale nie ostry. Bardziej miękkie, delikatne wygięcie zrównoważy proporcje twarzy i złagodzi rysy.

MICROBLADING IDZIE W ODSTAWKĘ. TERAZ STYLIZUJEMY BRWI W TEN SPOSÓB

Twarz prostokątna

W przypadku twarzy prostokątnej, najlepiej sprawdzą się krótkie, proste brwi z lekko opadającym w dół końcem, które optycznie skrócą twarz i nadadzą jej pełniejszego wyrazu.