Wszystkie kochamy skuteczne triki urdowe. Niezależnie od tego, czy używasz balsamu do ust jako rozświetlacza, czy oleju rycynowego jako odżywki do rzęs, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że większość produktów podkreślających naszą urodę, spoczywa w łazience lub kuchni.

Majsterkowanie przy domowych kosmetykach może wydawać się idealnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ale nie wszystkie z nich są sobie równe. Rozszerzone pory, podrażnienie skóry, zaczerwienienia- świat trików urodowych to prawdziwe pole minowe koszmarów związanych z pielęgnacją skóry. Jednym z oszustw, które może sabotować twoją rutynę pielęgnacji skóry, jest użycie pasty do zębów do redukcji wyprysków.

ZOBACZ TEŻ: PRZEBARWIENIA I BLIZNY PO TRĄDZIKU – JAK SIĘ ICH POZBYĆ? (FOTO)

To jeden z największych przestępców, miejski mit, który powraca od wielu lat. Która z nas nie słyszała, że odrobina pasty jest w stanie zwalczyć nieestetycznego pryszcza w jedną noc?

Okazuje się, że pasta jest daleka od zbawienia skóry. Może spowodować poważne uszkodzenia skóry i znacznie pogorszyć jej stan. Ludzie myślą, że wysusza niedoskonałości, ale przede wszystkim podrażnia skórę i powoduje zaczerwienienia.

ZOBACZ TEŻ: ŻEGNAJCIE ROZSZERZONE PORY, WYPRYSKI I WĄGRY! TEN ODRAŻAJĄCY TREND TO HIT!

Pasta składa się między innymi z takich składników jak soda oczyszczona, woda utleniona, olejki eteryczne, alkohol, mentol i triclosan, które owszem doprowadzą do szybszego wyschnięcia pryszcza, ale ich działanie nie ma absolutnie nic wspólnego z leczeniem trądziku.

Co wy na to? Stosowałyście ją kiedyś w ten sposób?