Wszyscy wiemy jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, która pozwala nam na dłużej zachować młody wygląd i dobre samopoczucie, ale wśród kolejnych nowości kosmetycznych trudno jest znaleźć odpowiednie produkty dla siebie. Trzymanie się rutynowych czynności pielęgnacyjnych to klucz do sukcesu.

Zbyt duża ilość kosmetyków nakładanych na twarz może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego, dlatego w codziennej rutynie piękna trzymaj się tych kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze znajdź dla siebie odpowiedni środek oczyszczający. Od momentu przebudzenia aż do późnych wieczornych godzin nasza skóra jest narażona na wiele szkodliwych czynników – zmiany temperatury, zanieczyszczenia, promienie słoneczne, szkodliwe sztuczne światło emitowane przez urządzenie elektroniczne – to wszystko ma negatywny wpływ na nasz wygląd. Dlatego nawet jeśli nie nakładasz makijażu, oczyszczanie twarzy to pierwszy krok w codziennej pielęgnacji.

ZOBACZ TEŻ: TEN PRODUKT KOSZTUJE GROSZE A MA MNÓSTWO ZASTOSOWAŃ O KTÓRYCH NIE MIAŁAŚ POJĘCIA

Promienie słoneczne oddziałują na naszą skórę przez cały rok, niezależnie od pory roku, dlatego ochrona przed szkodliwym działaniem UV to coś, o czym powinnaś pamiętać zawsze. Kosmetyki z filtrem są niezbędne jeśli chodzi o rutynę w pielęgnacji skóry. Słońce jest w 90% odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. Wybieraj więc produkty, które zapewnią Ci dostateczny poziom ochrony (wybierz coś pomiedzy 30 SPF a 50 SPF).

W ciągu dnia skóra traci nawilżenie, dlatego stosuj krem bogaty w ceramidy i kwas hialuronowy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. To pomoże Ci przywrócić barierę ochronną skóry i zatrzyma wilgoć w skórze.

Złuszczanie skóry to również absolutny niezbędnik w rutynie pielęgnacyjnej, który pomaga w dogłębnym oczyszczeniu i odblokowaniu porów. Oczywiście nie jest to zabieg, który możesz stosować codziennie, ale 2 razy w tygodniu to dobra częstotliwość.

ZOBACZ TEŻ: ROZWIEWAMY URODOWE WĄTPLIWOŚCI. OTO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ, BY UNIKNĄĆ WPADKI!

I najważniejsze, co możesz zafundować swojej skórze – nie stresuj się! Pielęgnacja skóry ma być dla Ciebie czymś, co wprawia Cię w dobry humor, szczególnie wtedy, gdy widzisz efekty. Ten krok jest zawsze najważniejszy, ponieważ robi dla Twojej skóry o wiele więcej niż najlepsze kosmetyki.

Co Wy na to?