Księżna Diana jak nikt inny zdawała sobie sprawę z tego, jak wiele można osiągnąć poprzez wybór odpowiedniej fryzury i makijażu. Co prawda operacje plastyczne nie były jeszcze w tym okresie aż tak popularne, ale piękna księżna miała inne tajniki, które uwydatniały to, co najlepsze w jej urodzie.

Księżna Diana i jej sekrety piękna

Od niebieskiego tuszu do rzęs, po perfekcyjnie ułożone włosy – te małe, niepozorne triki urodowe pomagały jej każdego dnia wyglądać świeżo i promiennie. Oto 8 najważniejszych sekretów piękna księżnej Di.

Skup się na pielęgnacji

Wieloletnia makijażystka księżnej Mary Greenwell powiedziała w jednym z wywiadów Diana miała niesamowicie gładką skórę. Nawet pod koniec dnia pozostawała promienna. Prawdopodobnie była to zasługa genów . Mimo wszystko Księżna nie spoczywała na laurach – jej codzienny schemat pielęgnacji obejmował oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i stosowanie kremu z filtrem.

Zawsze się wysypiaj

Księżna przywiązywała dużą wagę do odpoczynku. Niedostateczna ilość snu powoduje, że skóra wygląda blado i szybko zaczynają robić się worki pod oczami. wyjaśnia ekspert Renee Rouleau. Jak widać Diana wiedziała, że regeneracja organizmu ma bezpośredni związek z kondycją skóry, dlatego nigdy nie bagatelizowała tego aspektu.

Rób wszystko z umiarem

Diana wyznawała prostą zasadę – jeśli palisz, pijesz, niezdrowo się odżywiasz lub robisz cokolwiek innego w nadmiarze niszczysz swój najważniejszy atut piękna – skórę.

ZOBACZ TEŻ: STYL KSIĘŻNEJ DIANY WPISUJE SIĘ WE WSZYSTKIE PRZEWIDYWANIA TRENDÓW MODOWYCH

Charakterystyczny makijaż

Zawsze zaczynałyśmy od wyboru dobrego kremu nawilżająco-kryjącego, który pasował do jej odcienia skóry i aplikowałyśmy korektor pod oczy. – tłumaczy makijażystka Greenwell. Następnym krokiem było dokładne wytuszowanie rzęs i dobór szminki, w zależności od okazji, na którą przygotowywała się Diana.

Niebieskie oczy

Księżna Di miała słabość do niebieskiego eyelinera. Nosiła go na co dzień, by podkreślić tęczówkę oczu.

Dokładnie wytuszowane rzęsy

Księżna przywiązywała wagę do makijażu oczu. Oprócz niebieskiego eyelinera, lubiła też mocno wytuszowane rzęsy. Skupiała się na tym, by formuła tuszu pokryła każdy włosek – od nasady aż po same końce.

Historia Polaka, którego kochali aktorzy starego Hollywood

Zapach 

Za ostateczny krok w dbaniu o urodę, Diana uważała dobranie odpowiednich perfum. Nigdy nie wychodziła na spotkania bez wcześniejszego spryskania się ulubionym zapachem. Był to dla niej rodzaj ostatecznego etapu w rutynie piękna.

Włosy to podstawa wyglądu

Swoją fryzurą księżna wyznaczyła zupełnie nową modę. W przeciwieństwie do długich, natapirowanych włosów, które były niezwykle popularne w latach 80. Diana postawiła na zupełnie inny styl. Jej fryzura była inna, bardziej sportowa i androgyniczna. I to właśnie ten element jej wizerunku pamiętamy do dziś.

 

Oto 8 zasad piękna, których przestrzegała księżna Diana. Dbała o to każdego dnia