Jedną z najbardziej charakterystycznych cech azjatyckich kobiet jest nieskazitelnie gładka cera. Głównym składnikiem, który wykorzystywany jest w orientalnej pielęgnacji skóry jest ryż. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że cera staje się jaśniejsza, odżywiona i gładsza.

Woda ryżowa w pielęgnacji włosów: przyspiesz wzrost i wzmocnij pasma

Mąka ryżowa w pielęgnacji

Najpopularniejszą metodą wykorzystania jego pielęgnacyjnych właściwości  jest użycie wody z  ugotowanego ryżu. Zawarte w niej proteiny i minerały pomagają wzmocnić włosy i poprawić kondycję skóry.

Innym sposobem jest przygotowanie mąki ryżowej. Oczyszczone, wysuszone ziarna mieli się w moździerzu na drobny proszek. Powstała w ten sposób mąka ryżowa jest szeroko wykorzystywana w pielęgnacji cery.

Manicure japoński- najlepsza opcja dla tych, którzy kochają naturalne paznokcie?

Zalety mąki ryżowej

Zawiera w sobie kwas ferulowy i alantoinę, które służą w leczeniu stanów zapalnych skóry i są bogate w przeciwutleniacze. Dzięki czemu cera pozostaje gładka, a zmarszczki są mniej widoczne. Poprawia się również koloryt skóry, a dodatkowo mąka ryżowa jest naturalnym sposobem na ochronę przed promieniowaniem UV. Dodaje blasku matowej skórze i wyraźnie ją wygładza.

Maseczka z mąki ryżowej

Jest wiele sposobów wykorzystania mąki ryżowej w pielęgnacji, ale najprostszym z nich jest przygotowanie odżywczej maseczki.

Składniki:

  • 2 łyżki mąki ryżowej
  • 2 łyżki mleka
  • Szczypta kurkumy

Wymieszaj dokładnie składniki, aż powstanie z nich gładka pasta. Następnie nałóż na oczyszczoną skórę i pozostaw na około 30 minut. Spłucz letnią wodą. Gotowe!