Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycyny holistycznej, ale przede wszystkim sztuką zachowania pierwotnej równowagi organizmu, czyli zdrowia. Medycyna spotyka się w nim z psychologią i filozofią. Razem mają służyć długiemu, dobremu życiu. Równowaga w ajurwedzie dotyczy wszystkich aspektów życia: ciała, ducha i umysłu. Nie jest bowiem możliwe prawdziwe zdrowie ciała, jeśli cierpi dusza. Podobnie nie jest możliwy spokój umysłu, gdy niedomaga ciało.

W Polsce istnieje kilka marek kosmetycznych, które nawiązują do ajurwedyjskiej tradycji, jednak na tę premierę wyczekiwało naprawdę wiele kobiet. Soultree to indyjska marka oferująca ajurwedyjskie kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, ciała i włosów. Kosmetyki są w 95% organiczne, pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, wegetariańskie, nietestowane na zwierzętach, certyfikowane i etyczne.  Dodatkowo, stoi za nimi wspaniała idea KRĘGU DOBRA – oparta na buddyjskiej zasadzie ahinsy, aby wszystkie nasze działania przynosiły pożytek. W jej myśl kosmetyki marki służą ludziom, nie szkodzą środowisku i pozwalają żyć godnie tym, którzy włożyli trud w ich powstanie.

Czym różnią się od siebie kosmetyki naturalne i organiczne? [VIDEO]

Kosmetyki do Polski sprowadziła Anna Różańska – tłumaczka, podróżniczka, trenerka kompetencji międzykulturowych, autorka reportaży dla magazynu „Kontynenty”. „Z Indiami łączy mnie silna więź, pełna pasji i miłości od pierwszego wyjazdu na Wschód w 1997r. Przemierzyłam subkontynent wzdłuż i wszerz, czasem spędzając tam większą część roku. Wygląda na to, że jestem tej miłości bardzo wierna, bo postanowiłam jeszcze tę więź zacieśnić – przywozić Indie nie tylko w opowieściach, ale także w innej postaci: kosmetyków marki Soultree – mówi Różańska i dodaje:

Soultree szczerze mnie zachwyciło, a indyjskich kosmetyków naturalnych używam już kawał życia, więc mam porównanie. Produkty tej marki pięknie się wchłaniają. Są też bardzo odżywcze i skuteczne, bo zawierają rośliny lecznicze o dużej potencji stosowane od wieków w ajurwedzie. A do tego pachną inaczej, tak, że tym zapachem można się otulić i powędrować za nim w himalajskie doliny”.

Ajurwedyjskie kosmetyki

KOSMETYKI AJURWEDYJSKIE, CZYLI JAKIE?

SOULTREE czerpie z tej ponad pięciotysiącletniej mądrości oferując kosmetyki oparte na wyselekcjonowanych, ręcznie zbieranych i pozyskiwanych w ramach etycznego zbioru roślinach leczniczych. Ich działanie zostało dokładnie zbadane i udokumentowane. W kosmetykach nie znajdziemy żadnych substancji ropopochodnych, SLS i SLES, silikonu, parabenów szkodliwych pianotwórczych środków DEA i TEA, fenoksyetanoli, sztucznych zapachów i barwników.

Warto zauważyć, że rośliny i zioła używane do produkcji kosmetyków pochodzą nie tylko z upraw organicznych, ale także z kontrolowanych dzikich zbiorów i spełniają rygorystyczne normy ekologiczne. Każdy produkt SOULTREE opatrzony jest znakiem „Certified Natural Cosmetic BDIH. SOULTREE jest jedyną indyjską i ajurwedyjską marką posiadającą ten prestiżowy znak.

Sekretem skuteczności kosmetyków marki jest połączenie osiągnięć i mądrości ajurwedy w zakresie receptur, składników i procesów ekstrakcji z nowoczesną, niemiecką technologią. W ten sposób łączą się bogactwa obu epok: tradycji i nowoczesności, by wydobyć z natury wszystko, co najlepsze w służbie człowieka. Bez szkody dla niej samej.

Doskonała pielęgnacja szyi – zmarszczki i obwisła skóra nie będą Twoim problemem

Podsumowując, w ofercie marki znajdziemy kosmetyki do twarzy, ciała i włosów. Bogactwo: kremów, olejków, balsamów, żelów, mgiełek, a już niedługo do tego grona dołączą kosmetyki do makijażu! W tym – po raz pierwszy na polskim rynku – ajurwedyjskie szminki.

 

Dzika róża, śliwka, dynia czy gruszka? Genialne jesienne maseczki do zrobienia w domu