Opuchnięta twarz to uciążliwy poranny problem. Obrzęk sprawia, że wyglądamy na zmęczonych lub chorych. I chociaż w rzeczywistości czujemy się dobrze, nasz wygląd świadczy o czymś zupełnie innym. Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele. Aby skutecznie wyeliminować problem musimy odkryć prawdziwe źródło problemu.

Opuchnięta twarz – najczęstsze przyczyny problemu

Jeśli obrzęk pojawia się sporadycznie, raczej nie mamy powodów do niepokoju. Zazwyczaj jest to związane z zatrzymaniem wody w organizmie. Taki stan może ujawniać się przede wszystkim przed wystąpieniem miesiączki. Istotny wpływ ma również dieta. Jeśli spożywamy produkty bogate w sól oraz często sięgamy po przetworzoną żywność – to również może być przyczyną opuchniętej twarzy. Innym istotnym czynnikiem jest brak aktywności fizycznej oraz niedostateczna ilość snu.

Sposób Tiktokerek na piękną skórę: Skin Icing – popularność zabiegu jest ogromna!

Nie tylko brak snu może powodować ten problem. Jeśli masz w zwyczaju spać na brzuchu z twarzą leżącą na poduszce – być może jest to przyczyną porannych podpuchnięć. Dzieje się tak dlatego, że płyn limfatyczny w Twoim ciele spływa w jedno miejsce i gromadzi się tam podczas snu. Aby uniknąć tego problemu postaraj się spać na plecach, tak aby skóra twarzy mogła swobodnie oddychać.

Opuchnięta twarz może być także efektem reakcji alergicznej na wybrane składniki kosmetyków. Jeśli dodałaś do swojej pielęgnacyjnej rutyny produkty z aktywnymi substancjami może to być przyczyną problemu.

Obrzęk może być także spowodowany spożywaniem dużej ilości słonych przekąsek – powodują one zatrzymanie wody w organizmie. Jeśli masz ochotę sięgnąć po chipsy lub inne słone przystawki – nie jedz ich przed snem.

Demakijaż to absolutna podstawa codziennej pielęgnacji. Jeśli nie zmyjesz ze skóry twarzy podkładu i innych kosmetyków może to doprowadzić do pojawienia się zaczerwienienia, podrażnień a nawet obrzęku. Dlatego to bardzo ważny krok, który każda z nas powinna wykonywać codziennie przed pójściem spać.

To najczęstsze przyczyny opuchniętej twarzy. Pamiętaj jednak, że jeśli obrzęk utrzymuje się przez dłuższy czas – nie powinno się tego lekceważyć. Może to być objaw niebezpiecznych zaburzeń w naszym organizmie. Warto wówczas udać się do lekarza specjalisty, który zleci odpowiednie badania i rozpocznie leczenie.