Olejowanie to nieoceniony zabieg w pielęgnacji włosów. Dostarcza im wielu cennych witamin i minerałów, dogłębnie odżywiając włosy. Jednak nie każdy olej odpowiada wszystkim typom włosów. Podpowiemy ci, jaki olej wybrać, by dobrze służył twoim włosom.

MASZ PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ WŁOSY? NIE POPEŁNIAJ TYCH BŁĘDÓW!

By móc dostosować olej do potrzeb swoich włosów, musisz określić ich porowatość. Wyróżniamy trzy typy:

Włosy wysokoporowate – to włosy kręcone, mocno falowane, skłonne do puszenia, a także włosy zniszczone i wysuszone prostowaniem i suszeniem.

Włosy średnioporowate – włosy lekko falowane, puszące się pod wpływem wilgoci, w miarę dobrej kondycji.

Włosy niskoporowate — to włosy zdrowe, proste z natury, gładkie i sypkie. Mimo tych zalet są jednak bardzo trudne w stylizacji.

Kiedy już ustalisz rodzaj porowatości swoich włosów, możesz przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybieranie olejów. Przedstawimy ci najlepsze oleje do każdego typu włosów.

RUDY – TEN KOLOR POKOCHAŁY GWIAZDY!

Pamiętaj, by wybierać nierafinowane oleje tłoczone na zimno, bo tylko w takiej postaci zachowują wszystkie cenne właściwości.

Olej ze słodkich migdałów

Jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-9,omega-6 i omega-3, dlatego polecany jest do włosów wysoko- i średnioporowatych. Wygładzi je, zregeneruje i nada blasku. Wzmacnia naturalną warstwę lipidową włosów, chroniąc je przed wysuszeniem. Jest bardzo delikatny dla skóry głowy, łagodzi podrażnienia i nie powoduje przetłuszczania.

Olej lniany

Polecany włosom wysokoporowatym. To prawdziwe bogactwo kwasów omega-6 i omega-3. Regeneruje włosy, odbudowuje uszkodzenia, wygładza, chroni przed łamaniem i wpływem szkodliwych czynników. Zapobiega puszeniu i wypadaniu włosów, a także przyspiesza wzrost włosów, odżywiając cebulki.

https://www.zeberka.pl/art/fryzury-idealne-na-plaze-bedziesz-zachwycona-52037

Oliwa z oliwek

Świetna w pielęgnacji włosów średnioporowatych. Chroni je przed utratą wilgoci, dogłębnie nawilżając. Regeneruje włosy, odbudowuje je, wygładza i doskonale nabłyszcza.

Olej kokosowy

Jest źródłem wielu witamin i minerałów, a także kwasów tłuszczowych np. kwasu laurynowego. Zalecany jest włosom niskoporowatym. Na włosach wysokoporowatych powoduje puszenie. Poprawia sprężystość włosów, wzmacnia ich strukturę i mocno nawilża, nie obciążając przy tym włosów.

Olej arganowy

Polecany do wszystkich typów włosów. Wzmacnia je, chroni przed rozdwajaniem, nawilża. Poprawia też ich elastyczność, chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV i świetnie wygładza.