Naturalne olejki wiodą prym w pielęgnacji. Coraz więcej osób sięga po nie, by poprawić stan skóry. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, na początku musisz wybrać odpowiednią formułę, która będzie dostosowana do Twojego typu cery. Kolejną kwestią jest właściwa aplikacja – sprawdź co jeszcze musisz wiedzieć, aby olejowanie twarzy przebiegło sprawnie. To naturalna pielęgnacja, która pomoże zwalczyć suchość, matowość i podrażnienia cery. Doda jej blasku i cennego nawilżenia, a także zadziała antybakteryjnie i oczyszczająco.

Jeśli kiedykolwiek stosowałaś ten rodzaj pielęgnacji – doskonale wiesz, że najważniejszym krokiem jest dobranie odpowiedniej formuły do typu cery. Olejowanie twarzy może pomóc w wielu kwestiach związanych z niedoskonałościami skóry. Ważną kwestią jest tu struktura molekularna olejków – niektóre z nich są lekkie i dobrze współpracują ze skórą. Podczas gdy inne mogą zanadto ją obciążyć i doprowadzić do zatkania porów i pojawienia się zaskórników.

Do tej pory każde olejowanie włosów kończyło się tragedią? Spróbuj zastosować się do tej wskazówki!

Olejowanie twarzy – jaki olejek wybrać?

Jeśli np. wybrałaś olejek do cery tłustej, ale twoja skóra boryka się z nadmiernym przesuszeniem możesz pomyśleć, że ten rodzaj pielęgnacji nie jest dla Ciebie. Dlatego też pierwszą zasadniczą sprawą jest rozróżnienie jaki olejek będzie odpowiedni. Dla osób, które mają cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień sprawdzi się np. olejek jojoba lub rumiankowy. Z kolei jeśli chcesz dodać nawilżenie suchej skórze sięgnij po olejek z awokado lub słodkich migdałów. Dla cery tłustej dobrym rozwiązaniem będzie olejek z pestek winogron, konopny lub z pestek malin.

Olejki to skoncentrowane ekstrakty roślinne, dlatego należy stosować je bardzo oszczędnie. Wystarczy zaaplikować dosłownie kilka kropli. Kolejność również ma spore znaczenie. Jeśli nałożysz olejek jako ostatni etap pielęgnacji – nie przyniesie on żadnych korzyści. Olejki aplikuj na oczyszczoną skórę. Możesz zwilżyć ją uprzednio kwiatowym hydrolatem.

Jak przeprowadzić olejowanie twarzy

Olejowanie twarzy powinno być pierwszą (a czasem nawet jedyną) rzeczą zaaplikowaną na skórę. Wsmaruj kilka kropel w skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Sposób nakładania to kolejna bardzo istotna kwestia. Nie wcieraj olejku w skórę. Zamiast tego nałóż kilka kropel na dłonie, delikatnie rozgrzej olejek i wklep go opuszkami palców.

Kiedy na twarzy znajduje się warstwa martwych komórek naskórka, olejek nie ma szansy przeniknąć w głąb i odpowiednio zadziałać. Dlatego pamiętaj o regularnym wykonywaniu peelingów. Najlepiej wybierz delikatny enzymatyczny peeling, który rozpuści martwy naskórek i nie spowoduje podrażnień.

Olejki najlepiej przechowują się w buteleczce z ciemnego szkła. Postaw go w chłodnym miejscu, aby przedłużyć jego trwałość.