Podobnie jak owoce i warzywa, orzechy włoskie również mogą być wykorzystywane w kosmetyce. W szczególności olejek z nich pozyskiwany jest nieco niedocenianym składnikiem pielęgnacji skóry. Chociaż nie zdobył jeszcze takiej sławy jak jego arganowy odpowiednik, to warto się nim zainteresować. Przede wszystkim ze względu na właściwości kojące oraz przeciwbakteryjne. Poznaj wszystkie zalety jakie wykazuje olejek z orzechów włoskich i sprawdź, jak włączyć go do rutyny pielęgnacyjnej.

Olejek z dzikiej róży – jak działa na włosy i kto powinien go stosować?

Właściwości olejku 

Orzechy włoskie są powszechnie uznawane za jedne z najzdrowszych orzechów, a niektóre badania sugerują, że nawet samo spożycie oleju z orzechów włoskich może promować lepszy wygląd skóry. Stosowanie miejscowe i zewnętrzne sprawia, że skóra staje się miękka i gładka. Olejek nawilża i wzmacnia powierzchnię skóry, zapobiega utracie wody, chroni przed stresem środowiskowym, zmniejsza oznaki starzenia i likwiduje łuszczącą się, odwodnioną skórę.

Olej jest bogaty w przeciwutleniacze (dzięki dużej dawce witaminy E) oraz kwasy tłuszczowe omega-3 (a konkretnie kwas linolowy, który skutecznie odbudowuje i zmiękcza skórę). Orzechy włoskie zawierają również znaczną ilość witaminy B5, która wykazuje właściwości przeciwzapalne, nawilżające i regenerujące. Dzięki wysokiemu poziomowi kwasu linolowego i kwasu oleinowego, olejek zapewnia doskonałe właściwości nawilżające i odbudowujące barierę skórną.

Olejek z orzechów włoskich – kto powinien stosować?

Dzięki jego wszechstronnemu działaniu, większość osób, które chcą zyskać skuteczne nawilżenia skóry może stosować olejek z orzecha włoskiego. Wyjątkiem są osoby uczulone na orzechy. W przypadku cery tłustej i skłonnej do trądziku również należy zachować ostrożność i skonsultować się z dermatologiem.