Kiedy słyszysz termin „najdroższy olejek pielęgnacyjny na świecie” na pewno nie myślisz o tej niepozornej roślinie, ponieważ nie kojarzy się ona z niczym ekskluzywnym. Mimo swojego wyglądu, jej właściwości są bezcenne.

Odżywka do paznokci na bazie naturalnych olejków. Zregeneruje płytkę paznokcia i ukoi suche skórki

Olejek z opuncji figowej najdroższy na świecie

Opuncja figowa to tropikalny owoc z rodziny kaktusów. Rośnie na suchych terenach, między innymi w Afryce i rejonach basenu Morza Śródziemnego. Ta niezwykła roślina uprawiana jest ze względu na jadalne owoce, które nie dość, że świetnie smakują, to jeszcze są pełne dobroczynnych składników. Olej wytwarza się z nasion – do wytworzenia litra produktu potrzeba ich prawie pół tony! Nasionka są wydobywane z owoców, a następnie tłoczone na zimno. Ten mozolny proces sprawia, że pozyskanie olejku jest niezwykle trudne. Między innymi dlatego jest tak drogi.

Lawenda na Twoim balkonie. Jak pielęgnować i dlaczego warto ją mieć?

Olejek z opuncji figowej to naturalny botoks

Olej z opuncji nazywa się naturalnym botoksem, ponieważ jest niezwykle bogaty w kwasy omega-6. Żaden z innych olejków roślinnych nie dorównuje mu zawartością tego składnika. Olej ten jest bogactwem witamin i antyoksydantów.

Właściwości olejku z opuncji figowej

Kwasy omega-6: to jeden z najważniejszych tłuszczów występujących w naskórku. To on odpowiada za tworzenie bariery ochronnej skóry. Pomagają zachować prawidłowe nawilżenie skóry, chronią przed promieniowaniem UV.

Kwasy omega-9: odpowiada za tworzenie i regenerację komórek. To składnik sebum i lipidów chroniących włosy.

Witamina E: olej jest bogatym źródłem naturalnej witaminy E (tekoferole), która działa jak przeciwutleniacz.

Fitosterole: wzmacniają ochronny, hydrolipidowy film skóry.

Olejowanie włosów łopianem. Ziołowa kuracja na porost włosów

Kiedy stosować olejek z opuncji figowej?

Kiedy nasza skóra jest sucha i wymaga głębokiego nawilżenia oraz odżywienia. Głównymi funkcjami olejku są: nawilżanie, odżywienie i ochrona przed UV. Stosowany jest zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów. Jeśli kupisz olejek z opuncji figowej, możesz go dodawać do kosmetyków, których używasz. Sprawi to, że ich działanie będzie wzmocnione. Chociaż równie dobrze możesz stosować czysty olejek bezpośrednio na skórę lub włosy.