Chociaż najwięksi artyści makijażu zgodnie alarmują, że ten rok definitywnie zakończy trend na przerysowane , mocno pokreślone brwi, to jednak nie powód, by całkowicie przestać się nimi zajmować. W tym sezonie stawiamy na wydobycie ich naturalnego kształtu, bez przesadnego zaznaczenia.

ZOBACZ TEŻ: KONIEC Z 10-ETAPOWYM OCZYSZCZANIEM TWARZY. WKRACZAJĄ NOWE TRENDY W PIELĘGNACJI!

Ale aby wydobyć ich naturalne piękno i nadać im określony kształt, najpierw trzeba pomyśleć o ich pielęgnacji. Na szczęście sposoby na szybszy wzrost włosków nie są tajnie strzeżoną tajemnicą, więc jeśli miałaś kiedyś bliskie spotkanie z pęsetą, po którym Twoje brwi na dobre przestały rosnąć, wypróbuj kilka sztuczek, by przywrócić im dawną formę.

Każde potraktowanie naszych brwi pęsetą powoduje, że musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać kilkanaście tygodni. Ale w tym czasie również możemy zrobić coś, co sprawi, że włoski pojawią się szybciej. Podczas mycia twarzy i osuszania jej ręcznikiem traktuj delikatnie okolice oczu – nie szoruj ich peelingiem i nie pocieraj ręcznikiem. Brwi są bardzo delikatne, dlatego w tym miejscu łatwo jest uszkodzić mieszki włosowe.

Najlepszym sposobem na przyspieszenie wzrostu brwi jest smarowanie ich olejkiem rycynowym, ale to nie jedyna rzecz jaką możemy zrobić dla naszych brwi. Zmiana poszewki na jedwabną również może pomóc – jej gadka powierzchnia ogranicza przecieranie włosków, dzięki czemu pozostają na swoim miejscu. A oprócz tego zmiana poszewki ma również inne zalety – miękka, elastyczna powierzchnia zapobiega tworzeniu się odgnieceń i zmarszczek, a dodatkowo pozostawia włosy gładkie, chroniąc je przed elektryzowaniem i splątaniem podczas snu.

ZOBACZ TEŻ: POŻEGNAJ SIĘ Z MASZYNKĄ! WSZYSTKO, CO CHCIAŁAŚ WIEDZIEĆ O DEPILACJI WOSKIEM

Co Wy na to?