Olejowanie twarzy zyskuje coraz większą popularność, jako alternatywa kremów, a nawet płynów do demakijażu. Olejki wspaniale odżywiają cerę, przywracając jej blask i elastyczność –  i co najlepsze – z powodzeniem możemy przygotowywać je w domu.

Kosmetyki z chrzanu? Zadbają o twoja skórę

Poszukując ratunku dla problemów skórnych, warto sięgnąć po naturalne rozwiązania. Rośliny od lat wykorzystywane są w medycynie ludowej, a ich właściwości doceniają najlepsi specjaliści. Jedną z nich jest nostrzyk żółty, z którego olej wspaniale sprawdza się w pielęgnacji skóry.

Nostrzyk żółty to roślina dziko rosnąca, bardzo popularna w Polsce. Możemy spotkać ją na łąkach, a nawet przydrożnych pasach zieleni. Mimo to, rzadko kto zdaje sobie sprawę, jakie cenne właściwości kryje w sobie to niepozorne ziele.

Woda różana – jak przygotować ją w domu?

Nostrzyk żółty zawiera wiele zbawiennych dla urody składników, między innymi garbniki, alantoinę i flawonoidy. Dzięki tym składnikom wykazuje działanie odkażające, przeciwzapalne, regenerujące, a także spowalniające starzenie. Ponadto nie podrażnia skóry i nie wywołuje alergii.

Olejek z tej rośliny, stosowany na skórę, ukoi ją, zmiękczy i pomoże w leczeniu wyprysków, czy innych zmian zapalnych.

Jak go przygotować?

Macerat z żywokostu: naturalny sposób na demakijaż

Świeże lub ususzone kwiaty nostrzyka umieść w słoiczku i zalej olejem o temperaturze pokojowej np. słonecznikowym. Po zalaniu kwiatów olejem zamknij słoik i odstaw w ciepłe, ciemne miejsce. Codziennie potrząsaj, a po dwóch tygodniach odcedź olej i dodaj do niego odrobinę witaminy E, która przedłuży trwałość. olejku Przechowuj go w ciemnej buteleczce.

Uwaga! Jeśli używasz świeżych kwiatów, na 20 minut przed zalaniem olejem, koniecznie spryskaj je alkoholem, który ułatwi wydzielanie drogocennych składników.