Pielęgnacja twarzy, ciała i włosów z roku na rok coraz bardziej idzie w kierunku natury. Najmodniejsze są kremy z naturalnych składników, nie zawierające parafiny, silikonów i innych niepożądanych składników.

ZOBACZ: STOSUJESZ OLEJ KOKOSOWY NA WŁOSY? WEDŁUG NAJNOWSZYCH DONIESIEŃ NIE POWINNAŚ!

Nie sposób byłoby nie wspomnieć o „czystych” produktach, takich jak olej kokosowy, olej arganowy czy olej z awokado. Największe zatrzęsienie w świecie beauty zrobił olej kokosowy, który miał być dobry na wszystko – zarówno na twarz, włosy i skórę. No i oczywiście w kuchni. Okazuje się, że cudowny produkt wcale nie jest aż tak cudowny. Na jego miejsce wkracza teraz dobrze znany wszystkim… olejek rycynowy!

olejek rycynowy właściwości

Olejek rycynowy dobrze znały już nasze mamy i babcie. Najnowsze badania wykazały, że olejek rycynowy poprawia krążenie, a to wspomaga wzrost włosów. Dodaje im również blasku i bardzo poprawia kondycje włosów. Do takich wniosków doszedł Ron Robinson, chemik kosmetyczny i dyrektor generalny BeautyStat. Cóż, my wiedziałyśmy o tym od dawna, jednak przyznajemy – zapomniałyśmy o wspomnianym olejku!

Jamajczycy nazywają olejek rycynowy „naturalnym uzdrowicielem” i używają go zarówno do pielęgnacji pępowiny noworodków, leczniczych masażów, walki z trądzikiem i przebarwieniami, jak i do poprawiania kondycji skóry i włosów. Chyba więc warto dać mu szansę, tym bardziej, że kupicie go za kilka lub kilkanaście złotych. A może okaże się strzałem w dziesiątkę i pomoże oszczędzić mnóstwo pieniędzy, które wydajesz na kosmetyki do pielęgnacji?

ZOBACZ: TE OLEJKI TO MUST HAVE W TWOJEJ KOSMETYCZCE!

Warto dać mu szansę!

Olej kokosowy jest już passe! Do łask wraca znany wszystkim olejek rycynowy!