Pastelowe, tęczowe, platynowe włosy – najnowsze trendy w koloryzacji zmieniają się w mgnieniu oka. Wszystkie te nowości, które oczywiście wyglądają zachwycająco, odciskają piętno na kondycji naszych włosów, powodując ich wysuszenie i mocne osłabienie. Maski do włosów, rytuały piękna, odżywki i ampułki pomogą tylko częściowo naprawić szkody wyrządzone koloryzacją. Ale, jak wszyscy wiemy, nie da się odbudować włosów, bez obcięcia zniszczonych, rozdwojonych pasm. Co więc zrobić, by odzyskać piękne włosy, bez strat na ich długości? Odpowiedzią jest odkurzanie włosów.

ZOBACZ TEŻ: M.A.C. NIE WYRETUSZOWAŁ WĄSA MODELKI…

Odkurzanie to metoda, dzięki której nie musisz martwić się o to, że stracisz swoją dotychczasową długość włosów. Technika ta bazuje na odcięciu jedynie uszkodzonych miejsc. Można to zrobić wycinając jedynie zniszczone, rozdwojone punkty z każdego pasma włosów, na całej ich długości.

Jak to działa? Wyobraź sobie usuwanie zanieczyszczeń z ubrań. Jeśli chcesz wygładzić włosy najlepiej jak to tylko możliwe, musisz sprawić, by zniknęły „złe” i zniszczone miejsca – musisz się ich po prostu pozbyć.

Tak naprawdę to bardzo czasochłonna technika. W rzeczywistości nie jest to zwykłe podcięcie końcówek. Każdy kosmyk jest szczegółowo przycinany i kształtowany. Jest to raczej nowa forma pielęgnacji niż typowe strzyżenie.

ZOBACZ TEŻ: TE CZYNNOŚCI POMOGĄ CI OGRANICZYĆ PROBLEM MOKRYCH PLAM POTU PO SIŁOWNI!

Ta metoda może być stosowana na każdym rodzaju włosów, ale przed rozpoczęciem całego procesu muszą być one dobrze wygładzone, aby zobaczyć, w którym miejscu występują uszkodzenia.

Jeśli martwisz się, że taki zabieg rozrzedzi Twoje włosy, jesteś w błędzie. W rzeczywistości pozbywasz się jedynie martwych, wysuszonych miejsc. Rozdwojone pasma idą coraz dalej, uszkadzając kolejne miejsca, co prowadzi do pogorszenia stanu włosów na całej ich długości, dlatego lepiej jest pozbyć się ich jak najszybciej.

Co myślicie o takiej regeneracji?