Przebywanie w domu może pomóc nam w poprawie kondycji cery, dzięki czemu nawet bez makijażu będzie ona wyglądać zdrowo i promiennie. Aby osiągnąć ten efekt warto przyjrzeć się bliżej codziennej pielęgnacji – wprowadzenie kilku zmian, może przynieść wiele korzyści, dzięki którym rezygnacja z makijażu będzie czymś zupełnie naturalnym.

Jak wyglądać dobrze bez makijażu?

Po pierwsze oczyszczanie – to klucz do dalszych etapów pielęgnacji. Demakijaż i staranne mycie skóry twarzy to podstawa. Dwa razy w tygodniu warto również zastosować peeling, który złuszczy martwy naskórek i oczyści pory. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w kremach i serum wniknął w głębokie warstwy skóry i zadziałają skuteczniej.

Dla osób o wrażliwej skórze, lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny, który rozpuści martwy naskórek i zapewni efekt przyjemnego odświeżenia. Możesz wypróbować naturalny kosmetyk na bazie ananasa. Zawarty w owocu enzym o nazwie bromelaina nie tylko zadba o oczyszczenie skóry, ale również zredukuje płytkie przebarwienia.

Odżywka, która wzmacnia i pogrubia rzęsy + rewitalizująca maska na noc. Ten zestaw przygotuje Cię na lato

Aby obudzić się rano z gładką i promiennie wyglądającą skórą, możesz sięgnąć po maseczki całonocne. Kosmetyki te wspierają naturalny rytm dobowy skóry – odpowiadają za regenerację naskórka, a jednocześnie zmniejszają poranne podpuchnięcia i cienie pod oczami.

Często pomijanym krokiem w pielęgnacji jest tonizacja. Tymczasem użycie delikatnej mgiełki pomoże dodatkowo nawilżyć, przywrócić naturalne pH skóry i złagodzić podrażnienia. W tym przypadku sprawdzą się naturalne kosmetyki na bazie aloesu, rumianku, ogórka i zielonej herbaty. Samodzielne przygotowanie kosmetyku jest banalnie proste – wystarczy, że wymieszasz ze sobą zaparzone zioła z kilkoma łyżkami octu jabłkowego. Tak przygotowany tonik pomoże delikatnie odświeżyć, nawilżyć i ukoić skórę.

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się w okolicach oczu, dlatego niezbędnym kosmetykiem jest krem pod oczy. Wygładzi drobne linie, odżywi delikatną skórę i przywróci jej gładkość i elastyczność.

Kosmetyki inspirowane japońską filozofią pielęgnacji skóry. Poznałam ich działanie na własnej skórze [recenzja]

Do codziennej pielęgnacji warto także włączyć wodę różaną. Jej właściwości kojące, kontroluje wydzielanie sebum, dodatkowo nawilża i łagodzi stany zapalne. Możesz używać jej również w ciągu dnia, by wzmocnić działanie kremu i dostarczyć skórze dodatkowej dawki nawilżenia.

Kąpiele parowe na twarz to kolejny punkt na liście pielęgnacji skóry. Ciepła para pomoże odblokować pory skóry, pobudzi mikrokrążenie – a to z kolei sprawi, że koloryt cery się wyrówna. Aby ulepszyć działanie kąpieli parowych, warto dodać do nich zioła. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać możesz zastosować rumianek, który odkazi skórę i złagodzi stany zapalne. Dla tłustej skóry szczególnie skuteczny okaże się skrzyp polny. Jeśli zależy Ci na działaniu antyoksydacyjnym – sięgnij po lawendę.